- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Збережім лісову красуню Карпат

Posted By Модератор On 07.12.2012 @ 11:28 In Природа | No Comments

Найважливішим завданням працівників лісової охорони ДП «Делятинський лісгосп» із наближенням Нового року є охорона лісових масивів від самовільних рубок хвойного молодняка на новорічні ялинки. Через важке матеріальне становище багато громадян незаконно заготовляють новорічні ялинки для продажу. Хочемо застерегти цих горе-заготівельників від подібних дій.

Працівники лісової охорони разом із правоохоронними органами та співробітниками державної екологічної інспекції постійно чергуватимуть у лісових масивах, на шляхах сполучення та місцях збуту, перевірятимуть правильність придбання ялинки і притягуватимуть винних до суворої відповідальності згідно з чинним законодавством.

Уже впродовж п’яти років ДП «Делятинський лісгосп» вирощує новорічні ялинки у розсаднику та ділянках, які вимагають постійного догляду та розчищення (траси під ЛЕП, придорожні смуги, квартальні просіки тощо). Вирощені новорічні ялинки лісгосп реалізовує за такими цінами: висотою до1 м– 30 грн. (оптова ціна) і 35 грн. (роздрібна ціна); до 1,1-2 м– 35 грн. (оптова) і 40 грн. (роздрібна); до 2,1 -3 м– 50 грн. (оптова) і 60 грн. (роздрібна).

Реалізовуватимемо новорічні ялинки породи ялина (смерека) з обов’язковим маркуванням пластиковими бірками зі штрих-кодом. За цим штрих-кодом перевірятимуть звідки деревце походить та законність його заготівлі, ввівши код на спеціальному сайті Інтернету.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. № 665 штрафуватимуть: за одне незаконно зрубане в лісі хвойне деревце діаметром пня до10 см– 197,49 грн.; відповідно діаметром 10,1-14 см– 347,94 грн.; 14,1-18 см– 893,37 грн.; 18,1-22 см– 1833,78 грн.

Крім цього, згідно із ст. 65 Кодексу України про адмінпорушення лісопорушники сплачують штраф у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи – від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.). За незаконно зрубану ялинку лісопорушник повинен відшкодувати щонайменше 282,49 грн.

Лісівники ДП «Делятинський лісгосп» звертаються до всіх краян із проханням активно допомагати в охороні хвойних молодняків від самовільної заготівлі на новорічні ялинки. Подбаймо про те, щоб залишити майбутнім поколінням не зруби й непотрібні зарослі, а повноцінні насадження, які сотні років тішитимуть серця майбутніх поколінь. Делятинські лісівники зичать усім краянам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя і благополуччя. Нехай у Вашому житті панують гармонія та удача!

Роман ЗДРЕНИК,

головний лісничий ДП «Делятинський лісгосп».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2012/12/zberezhim-lisovu-krasunyu-karpat/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.