Газета по-надвірнянськи
 

11 січня – День заповідників

11 січня 2013, 12:37 | Рубрика: Природа, Свята Версія для друку Версія для друку 703 переглядів

Уперше День заповідників почали відзначати із 1997 року за ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.

Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі – це природоохоронні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, які створюють з метою збереження в природному стані типових або унікальних для даної ландшафтної зони природних комплексів з усією сукупністю їх компонентів, вивчення природних процесів і явищ, що відбуваються в них, розробки наукових засад охорони навколишнього природного середовища, ефективного використання природних ресурсів та екологічної безпеки.

Основним завданням природних заповідників є збереження природних комплексів та об’єктів на їх території, проведення наукових досліджень, спостереження за станом навколишнього природного середовища, розробка на їх основі природоохоронних рекомендацій, поширення екологічних знань, сприяння у підготовці наукових кадрів і спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середо­вища та заповідної справи.

На території природних заповідників забороняється будь-яка господарська чи інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, порушує природний розвиток процесів та явищ або створює загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси та об’єкти.

Сучасна мережа природних заповідників Украї­ни сформувалася внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного і ланд­шафтного різноманіття, підтримки екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

День заповідників має безпосереднє значення для нашого регіону, бо тут знаходиться єдиний на Прикарпатті природний заповідник «Горгани». Без перебільшення можна сказати, що він є природним еталоном недоторканої діяльністю людини центральної частини Українських Карпат і містить масив пралісу релікту ранньоголоценового періоду – сосни кедрової європейської в Європі і світі.

Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише працівників заповідника, а й кожного жителя краю. Адже ми повинні пам’ятати, що зберігаємо усе це для наших нащадків.

Працівники сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!