Газета по-надвірнянськи
 

День Соборності і Свободи – під колядки з народними депутатами

25 січня 2013, 12:21 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 1,220 переглядів

Надвірнянщина урочисто відзначила 94-ту річницю Акту Злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік. Відтепер згідно з відповідними державними документами день 22 січня об`єднав у собі двоє свят й іменується День Соборності та Свободи.

Керівники районної і міської влади з духовенством й учасниками святкування виконують Державний Гімн

Переповнений глядацький зал районного будинку культури, патріотичні мелодії у виконанні муніципального духового оркестру під орудою Богдана Абрата, несподівані візити чотирьох народних депутатів України, двох депутатів обласної ради і кандидатів у депутати обласної ради – таким запам`ятається цьогорічне відзначення державного свята у Надвірній.

Народні депутати України (зліва направо) Юрій Дерев`янко, Володимир Шкварилюк, Анатолій Дирів і Роман Чернега передали свої вітання із Днем Соборності

Про те, якою ціною виборювали Свободу й Незалежність упродовж століть і, зокрема, далекого 1918-го, доповідав в історичній довідці начальник інформаційно-аналітичного відділу, заступник керівника апарату РДА Тарас Дем`янчук. Сердечні вітання із державним святом краянам адресували: голова РДА Юрій Касіянчук, який наголосив, що нині правдою і працею треба зміцнювати соборність України, утверджувати її могутність для прийдешніх поколінь; голова районної ради Василь Попович, який пригадав минулорічне відзначення Дня Злуки у столичному Києві й підкреслив актуальність і важливість позиції кожного співвітчизника за ставленням до всього, що відбувається зараз у незалежній Україні.

Народні депутати України від Івано-Франківщини Юрій Дерев`янко, Володимир Шкварилюк, Роман Чернега, Анатолій Дирів, а також депутати обласної ради Василь Попович і Юрій Бабій та радник голови ОДА Михайло Петруняк, поздоровляючи присутніх, висловили заодно і свій погляд на політичну та соціально-економічну ситуацію в державі та області й районі, зокрема, враховуючи і довибори до обласної ради 27 січня ц. р. Та попри плюралізм висловлених думок переважали все-таки заклики до спільної праці задля розвитку соборної держави.

Зокрема Юрій Дерев`янко відзначив, що хоча маємо юридичну незалежність, проте не маємо економічної незалежності і сьогодні доводиться долати ті виклики, що й існували раніше. На депутатах – народних обранцях від Прикарпаття зараз лежить величезна відповідальність – вистояти й утримати у Верховній Раді нашу Незалежність і Соборність і цим самим довести, що вони є єдиною опозиційною командою і несуть колосальну історичну й політичну відповідальність перед виборцями.

Народний депутат Володимир Шкварилюк висловив впевненість, що депутати від опозиції не дадуть антиукраїнським силам зламати дух українського народу й закликав до єдності, бо коли будемо ми єдиними і згуртованими, стояти плече в плече, тоді і партії влади і владі буде все менше і менше можливостей тиснути на бізнес, залякувати депутатів демократичного крила. Він навів тривожні дані про те, що кожен 11-ий українець не має робочого місця, а за три роки правління нинішнього президента 80 млрд. грн. вивезено за межі України в офшорні зони. Це – два держбюджети України. Майже 31 млн. грн. по Міносвіти, за яких мали купити шкільні автобуси, перерозподілили торік так, що ними оплатили борги за виконані роботи в Одеській юридичній академії, до якої має приналежність нардеп від Партії регіонів Ківалов.

Народний обранець Роман Чернега переконаний, що настав той час, коли нам усім і, передусім, опозиційним політикам варто об`єднатися, усвідомити, що таке соборність. Відкрити в себе чесноту в серцях, у наших душах. Тільки після того зможемо впевнено говорити, що Україна відбулася – не тільки формально в Конституції, а – у наших серцях, домівках, на всій території як суверенна правова держава. Він звернувся із закликом – треба об`єднатися і твердо сказати «ні» існуючому режиму. Найближчим часом буде такий шанс. Тільки тоді ще міцніше утвердиться Соборність…

На думку народного депутата Анатолія Диріва, українці мають усвідомити, що далі їх нищити уже не можна і ми маємо ставати родиннішими і намагатися справді відстояти свою державу. Цей час настав. Незалежність легко не дається. Він висловився за те, що молодь треба виховувати в патріотичному дусі. А українське духовенство має усвідомити свою християнську та історичну роль і реально сприяти, щоб зі сходу не наближався патріарх Кирило зі своїм «рускім міром». Ми повинні бути міцні в єдності, але не повинні ніяк пробачати непорядності, бути розумними і виваженими, але не піддаватися на дешеві подачки, бо це є фарисейство великої міри.

Депутати обласної ради  Юрій Бабій і Василь Попович у своїх вітаннях також закликали до єдності і до зважених дій щодо відстоювання інтересів нашої держави і нації на всій території України. Свої передвиборчі симпатії і переконання три народні депутати України і два депутати обласної ради висловили у дусі, співзвучному у зверненні народних обранців, яке опубліковано у нинішньому числі.

Михайло Петруняк – радник голови ОДА і один із кандидатів у депутати обласної ради – привітавши зі святом Соборності учасників урочистого засідання і згадавши свої учнівські концертні виступи на районній сцені, дорікнув попереднім промовцям, що вони не згадали у своїх виступах про економічні негаразди, які спіткали наш район останнім часом – ситуація у трудових колективах ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» та Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР. Саме над вирішенням усіх соціально-економічних питань і працює облдержадміністрація і тому треба підтримувати нинішню владу в цьому.

І хоча окремі мотиви виступів депутатів-промовців певною мірою не співпадали зі святковим настроєм і пафосом 94-ї річниці Соборності, все-таки найприємніші враження в учасників урочистостей насправді ж залишилися від концерту. Його сценарій впорядкувала методист РБК Дарія Гринішак із незмінною окрасою усіх торжеств у райцентрі ведучою Галиною Чуревич.

Колядують вихованці педагога Олени Сільчук із Надвірнянської музшколи

Народний аматорський хоровий колектив із Волосова (кер. Дмитро Кушнірчук)

Своїми запальними танцями, як і щоразу, захопила «Горянка»

Власне аматори художньої самодіяльності найглибше зуміли створити святкову атмосферу, передати патріотичний дух тогочасної епохи, коли далекого 1918-го відбувалися доленосні для нації історичні події, а також надихнути кожного присутнього на добрі справи й виважені дії у неоднозначному сьогоденні. Дню Соборності і Свободи присвятили свої виступи народний ансамбль танцю «Горянка» (кер. Олена Здольник), народний аматорський хоровий колектив із Волосова під орудою Дмитра Кушнірчука, вихованці педагога Олени Сільчук із Надвірнянської дитячої музичної школи, муніципальний оркестр народної музики «Аркан» (кер. заслужений артист України Сергій Орел), естрадні виконавці – юна Юлечка Терлецька, досвідчений заслужений працівник культури України Любов Орел і неперевершений, зав­жди бажаний на сцені Віктор Чудновський. У різдвяних колядках і запальних танцях, у чудових українських піснях і у вірші «Україні», який декламувала Тетяна Андріїв, митці славили одвічні цінності української нації, у когорті яких – найвищі: соборність і свобода.

У той же день до пам`ятника Тарасові Шевченку поклали квіти від учасників урочистого зібрання.

Святкування Дня Соборності і Свободи має нас всіх утвердити у правоті національної ідеї і вірі у могутню Державу Україну.

Леся ДУТЧАК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлини) «Народна Воля»

Співає «Горицвіт»

Минулої неділі на святковому віче до Дня Соборності на майдані Шевченка у Надвірній виступив народний фольклорно-естрадний гурт Українського товариства сліпих «Горицвіт» з Івано-Франківська.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!