Газета по-надвірнянськи
 

Екзотичні «Горгани»

18 січня 2013, 11:50 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 709 переглядів

11 січня – День заповідників. Перший заповідник у Європі являв собою природний резерват площею22,4 гапоблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) і його створив у 1886 році український природознавець Володимир Дідушинський.

У нашому районі знаходиться єдиний на Прикарпатті унікальний природний заповідник «Горгани» (створений 12 вересня 1996 р.), який містить, зокрема, масив сосни кедрової європейської, зазначила заввідділом краєзнавчої літератури Раїса Грушецька (на світлині зліва).

Працівник сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани» Людмила Кравчук презентувала заповідник, розповіла про основні завдання: охорона території, збереження флори і фауни, науково-дослідна, видавнича діяльність, еколого-просвітницька робота, співробітництво з університетами Німеччини та США, участь у міжнародних проектах тощо. Заповідник є справжнім національним скарбом. Збереження і дбайливе його використання – обов’язок не лише працівників заповідника, але й жителів краю, адже ми повинні залишити цей скарб нащадкам – вважає Людмила Петрівна.

Присутні переглянули відеофільм «Таємничі Горгани», створений працівни­ком заповідника «Горгани» С. Юсипом.

Раїса Грушецька провела огляд книг, брошур, рекламних буклетів про заповідник «Горгани», які є у фонді краєзнавчого відділу, прочитала вірші Ірини Яцури, Михайла Михальчука, Степана Писуляка, які вони присвятили заповідникові.

У фойє розгорнули книжкову виставку «Мить така таємна, дивовижна… Сторожко йду в храм святий – в «Горгани».

Марта КУШНЕРЧУК,

директор Надвірнянської централізованої бібліотечної системи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!