Газета по-надвірнянськи
 

Грип та ГРВІ – уже на порозі: будьте обережні

25 січня 2013, 11:54 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 714 переглядів

Слід бути дуже пильними, щоб відрізнити ГРВІ та грип. При вірусній інфекції симптоми з`являються поступово: чхання, нежить, біль та першіння в горлі, загальна слабкість і температура до 38оС. Грип починається гостро із високої температури тіла (від 38оС і вище), сильного головного та суглобового болю. Інтоксикація така сильна, що одразу вкладає людину на лікарняне ліжко. Тільки лікар на основі огляду та клінічних досліджень може діагностувати та диференціювати захворювання, призначити належне лікування, щоб запобігти страшним ускладненням.

Цього сезону найпоширенішими стануть три штами вірусу грипу: А/Каліфорнія (більш відомий як свинячий), В/Вісконсин (до якого практично немає імунітету) та А/Вікторія.

Профілактика специфічна передбачає вакцинацію проти грипу. Неспецифічна закликає при наявності наведених симптомів вчасно звернутися до лікаря; ізолювати хворого; у жодному разі не займатися самолікуванням.

 Поширення нових штамів грипу під назвою «Вікторія» – А (Н3N2) та «Вісконсин» очікують у нас найближчим часом, попереджають фахівці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Не виключають медики і циркуляції вірусу грипу А/Н1N1/ Каліфорнія/2009, більш відомого як «свинячий» грип. Але його роль в епідемічному процесі буде другорядною.

Щоб уникнути ускладнень і можливих летальних випадків, МОЗ уже проводить щеплення, особливо тим, хто належить до групи ризику. Профільне відомство нагадує, що зробити це передовсім повинні ВІЛ-інфіковані особи, хворі на цукровий діабет, лейкемію, ті, котрі мають хронічні захворювання печінки, астму, ураження нирок, захворювання легень та серцево-судинної системи. Цього року безкоштовно можна буде зробити щеплення проти грипу певним групам жителів, наприклад, особам, котрі працюють у закритих колективах. Для запобігання поширення захворювання у центральній районній лікарні введено суворий масковий режим, обмежено відвідування хворих.

Дотримання простих правил профілактики допоможуть уникнути важких наслідків, особливо це стосується дітей. Не залишайтеся байдужими до очевидних речей – ваше здоров`я безцінне і його збереження – у ваших руках.

Валентина ДРОНІВ,

районний лікар-інфекціоніст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!