Газета по-надвірнянськи
 

«Маланка» у Мирному

18 січня 2013, 11:49 | Рубрика: Свята Версія для друку Версія для друку 1,245 переглядів

Різдвяні дні наповнені мереживом колядок, щедрівок, які наш край береже з діда-прадіда. Народні звичаї і обряди – дорогоцінний скарб, який ніколи не зміліє, бо їх леліють із роду в рід, із року в рік.

«Василь і Маланка» – чудове театралізоване дійство ініціювала у с. Мирне завідувач бібліотеки-філії Оксана Янцюк. Зорганізувала  учасників колективу із жителів села: Балацко Н., Гандзюк  О., Тимків С., Дерещук Н., Жупник М., Головінський М., Янцюк Б. – щедрувальники, Дерещук М. – «Новий Рік», Головінська Н. – «Василь», Кушнірчук В. – «Маланка», Янцюк О. – «лікар», Созанська Т. – «Коза»). Музикантів знайшла аж у сусідньому Фитькові – Гаврищук С., Семенишин Ю., Пилипяк В. Та й пішли від хати до хати з колядою, ворожіннями, віншуваннями:

Нині Маланки, завтра Василя,

наша Маланка файна газдиня…

Радо зустрічали їх люди, щиро дякували за подаровану радість і святковий настрій. Настоятель церкви св. Петра і Павла о. Василь Кугутяк благословив учасників дійства та подякував за коляду.

Учасники дійства – жителі Мирного вдячні музикантам за надану допомогу та участь у «Маланці»,  колоритні коляди і гарні віншування:

А я хлопець з України,

Ще й козак нівроку.

Я прийшов вас привітати

В день Нового року.

Новий рік наступає,

Старий утікає.

Слава Україні!

Христос ся рождає!

Зіновія ЗАЯЦЬ,

завідувач методичного відділу центральної районної бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!