Газета по-надвірнянськи
 

Не збавляти темпів у році Новому

4 січня 2013, 12:18 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,069 переглядів

(Продовження. Поч. у 141-143 від 28 грудня 2012 р.)

Звітуючи про роботу представницького органу влади, голова районної ради Василь Попович стисло зупинився на основних аспектах минулого 2012 року. Він був важким як у політичному, так і в економічному ракурсі. Особливо, у бюджетній сфері, коли наприкінці загострилися проблеми із виплатою зарплати. І лише завдяки тісній співпраці вдалося «вийти» на фінішну пряму без погіршень ситуації на місцях у колективах. За це Василь Попович похвалив депутатський корпус і висловив подяку всім присутнім. А ще відзначив високу активність депутатів протягом року, що уможливило проводити результативні сесії, засідання профільних депутатських комісій та президії.

Дієвою ланкою у роботі депутатів Василь Попович назвав депутатські запити, які здебільшого спрямовували на проблеми з утриманням соціальних об`єктів, що є значущим для району.

Торкнувся голова районної ради і взаємовідносин «депутат – виборці». Зокрема, у площині звернень, яких поменшало. У цьому факті вбачають вирішення питань на місцевому рівні, що засвідчує ефективну роботу сільських, селищних рад. Василь Попович наголосив, що кошти із фонду голови використовують тільки за погодженням депутата районної ради того округу, звідки звернулася людина-прохач. Не оминув голова районної ради і спів­працю з виконавчою владою району. І хоча, подекуди, виникали непрості стосунки, все ж у них не втягували посторонніх осіб. Тому на суд громади виносили уже зважені і всебічно узгоджені рішення, що вичерпувало будь-які прояви чи конфронтації, а чи просто непорозуміння.

Протягом року на 7-ми сесіях (у т. ч. двох позачергових) із 187 питань прийнято 179 рішень. Затверджено 10 програм; прийнято 9 звернень до органів влади вищого рівня з приводу розв`язання проблем соціально-економічного, культурного та політичного життя району, а також 50 рішень з приводу депутатських запитів.

Щодо міжнародного співробітництва, то тут Василь Попович, зокрема, відзначив успішну участь юних футболістів району в «Міні-євро», що відбувалося в Польщі.

Чималу увагу керівник районної ради акцентував на участі району в конкурсах проектів із розвитку місцевого самоврядування. Виокремлено громади сіл, де успішно працюють над залученням додаткових коштів: Зеленої, Чорного Потоку, Ланчина, а також м. Надвірна. Загалом торік над цим у районі спрацювали добре: виграли 7 проектів. Василь Попович особливо тішиться, що завдяки одному з них вдасться відреставрувати бункер «Грома», котрий повинен стати культовим місцем патріотизму і національної самосвідомості серед молоді нашого краю.

– З усіма 62-ма депутатами районної ради мені працювати комфортно. Сподіваюсь, ми не збавлятимемо темпів роботи і в 2013-му, – сказав насамкінець голова районної ради.

Бюджет із соціальним відтінком

Районний бюджет 2013-го приймали нелегко. Він, як і очікували, виявився більше соціальним, оскільки «левову» частину коштів спрямовано на освіту, медицину й культуру, в основному на забезпечення захищених статей (заробітної плати й енергоносії). І вже ніхто навіть не брався говорити про який-небудь розвиток чи спорудження нових об`єктів хоча б у цій сфері. Незважаючи на те, що, скажімо, по освіті бюджет у порівнянні з минулорічним зріс більше як на 13 млн., спостерігається також збільшення фінансування і в медицині та культурі. Адже тут закладено і збільшення заробітної плати, що цьогоріч заплановано двічі. Хоча не уникнути дефіциту. Власне на лише одну зарплатню у цих галузях не вистачає понад 13 млн. грн. Внаслідок зупинки потужних підприємств, котрі служили колись бюджетоутворюючими джерелами для району, та збільшенням кількості соціальних виплат (пільг багатодітним сім`ям тощо) передбачено недовиконання бюджету на 9 млн. грн. Та уже зараз у відчутних «мінусах» опинилося місцеве самоврядування району. Згідно з доведеною Мінфіном цифрою відповідно до прийнятого бюджету Верховною Радою на державне управління району виділено 9,425 млн. грн. при потребі 15,6 млн. грн. І це викликало на сесії районної ради чи не найбільше обурення як з боку окремих депутатів, так і сільських та селищних голів. І хоча голова районної ради Василь Попович зауважив, що у фінансовому документі закладені кошти для населених пунктів і на вивезення сміття, і на розвиток спорту, проте сам визнав: після такого бюджету повинна би відбутися адміністративно-територіальна реформа, оскільки жодна сільрада не зможе існувати на такі кошти.

Василь Попович поінформував про засідання Консультативної ради голів районних рад при голові обласної ради, на якому з-поміж іншого обговорили й бюджетне питання. Як з`ясувалося, більшість районів в останні роки уже формують бюджети за доведеними Міністерством фінансів контрольними цифрами. За таким принципом під час формування бюджету-2013 пішов тепер і наш район, сказав голова районної ради. Звісно, погодився він, ми б мусіли подати цифри знизу, бо, скажімо, директор школи краще знає скільки йому потрібно грошей, ніж Мінфін, але не дозволяє законодавство. Облдержадміністрація в особі начальника головного фінансового управління запевнила, що недостатня сума фінансування у розмірі 13,7 млн. грн. на потреби бюджетної сфери району буде дофінансована протягом року. Недостатнє фінансування місцевих рад не означає, що вони залишаться наодинці зі своїми проблемами. Бюджет району переглядатимуть за підсумками роботи через 3, 6 місяців, нагадав голова районної ради. За його словами, бюджет-2013 – розбалансований, але навіть і такий дає можливість розпочати роботу в новому фінансовому році.

* * *

Після гарячого дискусійного обговорення, котре увінчалося прийняттям бюджету, депутати продовжили розгляд наступних питань порядку денного. Рішеннями сесії затверджено список 15-ти присяжних районного суду; план роботи районної ради на 2013 рік.

* * *

Обговорюючи питання про хід виконання депутатських запитів, зазначалося, що всього оголошено та прийнято рішення по 100 депутатських запитах. На контролі залишається сім десятків, знято майже три десятки запитів. Надзвичайно малий відсоток (18-20%) запитів виконано, зокрема, у площині інформування. Запити, що стосуються об`єктів бюджетної сфери чи ремонту доріг, не виконують. Аналогічно проблеми, вказані у запитах, недостатньо враховують при формуванні бюджету та Програми соціально-економічного та культурного розвитку району.

Окремим рішенням сесії з контролю знято ще ряд депутатських запитів, які виконані, деякі – через неможливість виконання, інші – за погодженням депутатів.

* * *

Депутати погодили утворення центру первинної медико-санітарної допомоги у районі як юридичної особи. Це уможливить фінансування ФАПів, сільських лікарських амбулаторій та поліклініки, що входять до такого центру, із районного бюджету та пришвидшить створення інституту сімейних лікарів. Нагадаємо, у рамках реформування медичної галузі в Україні, перший рівень надання меддопомоги охоплює уже згаданий центр; на базі центральної райлікарні створять госпітальну базу, що відповідатиме другому рівню і фінансуватимуть з обласного бюджету; третій рівень – це вузькоспеціалізована, профільна допомога, яку надаватимуть у спеціалізованих закладах, у т. ч. й обласних.

* * *

Обговоривши питання про заходи щодо реалізації в районі Закону України «Про екстрену медичну допомогу», депутати дали згоду на передачу штатних посад і передачу в користування транспортних засобів із їх оснащенням, матеріально-технічних засобів та приміщень відділення «швидкої» медичної допомоги ЦРЛ Івано-Франківському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Погодили відкриття пунктів «швидкої» невідкладної медичної допомоги на базі двох ЛА ЗПСМ у селах Білі Ослави і Тисменичани для забезпечення цілодобового чергування.

* * *

На сесії затвердили статут дитячо-юнацької спортивної школи; заслухали інформацію про роботу тимчасової депутатської комісії районної ради з питань інвентаризації пам`ятників радянської доби на території району. З приводу цього адресовано рекомендації райдержадміністрації, сільським, селищним та Надвірнянському міському головам. Рішенням сесії роботу цієї комісії припинили.

* * *

Очікується, що депутати зберуться на чергову сесію районної ради вже у другому місяці нового року.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!