Газета по-надвірнянськи
 

Податкова соціальна пільга

18 січня 2013, 11:39 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,124 переглядів

Податкова соціальна пільга (ПСП) – сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб може зменшити суму свого загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати від одного працедавця на території України. Місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня 2013 р. – 1147 грн., таким чином, розмір заробітної плати, у межах якої особа має право на податкову соціальну пільгу, – 1610 грн.

Загальна пільга для платників, в яких дохід не перевищує граничного розміру доходу, із 1 січня ц. р. становить 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи – 573 грн. 50 коп. Для тих, хто утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, застосовують загальну пільгу, кратну кількості дітей. 150-відсоткова пільга (860 грн. 25 коп.) – для платників згідно з п. 169.1.3 ст. 169 Податкового кодексу; 200-відсотковою пільгою (1147 грн.) користуються платники згідно з п.169.1.4 ст.169.

Якщо можна застосувати податкову соціальну пільгу з двох і більше підстав, то застосовують одну найбільшого розміру. Пільги застосовують за одним місцем роботи згідно з поданою заявою із підтверджуючими документами.

Звертаємо увагу працедавців, що неприпустимо виплачувати заробітну плату найманим працівникам нижче за гарантований державою мінімум.

Використання нелегальної робочої сили, неукладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими особами є порушенням законодавства про працю, передбачає адміністративну відповідальність.

Детальніша інформація – за тел. 2-22-79.

Увага – «гаряча лінія» у ДПІ

22 січня 2013 р. із 11-ї до 12-ї год. за тел. 2-21-79 відбудеться телефонна «гаряча лінія» з начальником відділу оподаткування юридичних осіб Паньків Тетяною Степанівною на тему «Подача звітності юридичними особами. Особливості сплати податку на прибуток у 2013 році».

Отриманий дохід за кордоном – задекларуйте в Україні

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено пп. 170.11.1 ст. 170 Податкового кодексу України. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то суму такого доходу включають до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку (їх отримувача), який зобов`язаний подати річну податкову декларацію.

Згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надала Верховна Рада України, платник може зменшити суму річного податкового зобов`язання на суму податків, які він сплатив за кордоном. Він повинен зазначити суму такого зменшення згідно із підставами у річній податковій декларації.

Для отримання права на зменшення суми податкового зобов`язання на суму податку, сплаченого за межами України, платник податку повинен отримати від державного органу країни, в який сплачує такий дохід чи уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму податку, а також про базу його нарахування. Довідку повинна легалізувати консульська установа України у відповідній країні.

При нарахуванні доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів, чия вартість є вираженою в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях, їхню цінність перераховують у гривні за валютним (обмінним) курсом Нацбанку України, діючим на момент одержання таких доходів.

Фізичні особи-резиденти України, у т. ч. моряки, які протягом 2012 р. мали іноземні доходи, зобов`язані подати річну податкову декларацію до 1 травня 2013 року.

Запрошуємо прийти і прозвітувати тих, котрі зобов`язані подати декларацію.

Тел. для довідок: 2-22-79; 2-52-66.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!