Газета по-надвірнянськи
 

Щеплення від політичної зради

25 січня 2013, 11:56 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 691 переглядів

Наші патріотичні демократичні сили – це шанс для України мати відповідальну владу, на яку ми всі заслуговуємо. Проте це можливо лише у тому випадку, коли ми, виборці, будемо контролювати політичні сили та політиків, давати належну оцінку їхнім діям.

Сьогодні основне завдання демократичних опозиційних сил – не допустити реалізації так званого Плану-300 Януковича. Опозиція повинна виправдати довіру людей і не дозволити, аби з’явилися нові «тушки». Партії та їхні лідери повинні зрозуміти: вони не матимуть політичного майбутнього, якщо не зупинять появу перебіжчиків. Вони будуть відправлені на політичний смітник як зрадники. Так само, як свого часу це сталося з партіями Ющенка, Мороза, Кінаха і Литвина. У Верховній Раді минулого скликання ми мали демократичну більшість. Але після того, як Янукович став президентом, Партія регіонів шляхом тиску та підкупу створила «тушок», які стали голосувати разом із ними.

Йдучи на нові вибори, лідери опозиційних партій начебто зробили висновки і публічно взяли відповідальність за тих людей, яких вони висували у мажоритарних округах та включили до списків політичних партій – гарантували, що зрадників не буде. Вони звернулися до нас, виборців, за підтримкою та довірою. І на нашому 87-му Надвірнянському окрузі цей великий кредит довіри був їм наданий. Адже понад 35% виборців віддали свої голоси за ВО «Батьківщина», до складу якої увійшла й партія «Фронт Змін». У перший день роботи Верховної Ради 7-го скликання наші краяни-патріоти були одразу розчаровані. Адже два зрадники, які пройшли до Парламенту за квотою політичної партії «Фронт Змін» – батько та син Табалови, – стали першими «тушками» нової Верховної Ради. Лідери опозиційних політичних сил не знайшли важелів впливу для того, щоби цих зрадників не було. Табалови сьогодні є в парламенті і з юридичної точки зору їх неможливо позбавити депутатства. Адже за всі роки незалежності ні комуністи, ні більшість Кучми, ні навіть демократична більшість та більшість регіоналів не прийняли закон, який би дозволяв відкликати народних депутатів. «Тушки» Табалови сьогодні прислуговують владі. І це той прецедент, який регіонали використовуватимуть, щоби купити близько 30 депутатів з опозиційного табору і зібрати більшість у 300 мандатів. Партія влади таким чином демонструє депутатам від опозиції, що нічого страшного не сталося, що можна продаватися цілком безкарно.

Прикро, що політичні запроданці сьогодні з’являються серед нашого демократичного табору. Адже Партія регіонів має на меті зібрати 300 народних депутатів у Верховній Раді України, щоби сформувати конституційну більшість, необхідну для зміни Конституції й обрання Президента в Парламенті. Якщо, не дай Бог, це станеться, то наступний президентський термін складатиме щонайменше 7 років.

Щоби виправдати довіру людей, політики мають бути, перш за все, чесними та політично відповідальними зі своїми виборцями. Декілька місяців тому жителі Надвірнянщини стали свідками відсутності політичної відповідальності серед окремих політиків, які представляють опозиційні сили. Заради досягнення власних політичних цілей людей обманули і, навіть, не вибачилися за це. Ведучи політичну боротьбу, політичні лідери опозиційних партій всеукраїнського та обласного рівня на «чорне» говорили «біле», а на «біле» – «чорне». Я маю на увазі введення в оману надвірнянців спочатку щодо того, що я, будучи кандидатом у депутати Верховної Ради України, начебто не підписував угоду про приєднання до Коаліції демократичних сил у новому Парламенті. Також відверто обманювали людей щодо моїх політичних переконань, стверджуючи про причетність до Партії регіонів.

Результатом такого обману стало лише те, що по нашому 87-му окрузі явка на виборах була найнижчою в області. Тому, що люди були зневірені, розгублені та дезорієнтовані. А це означає, що демократичні сили, за які віддали свої голоси понад 90% наших земляків, недоотримали велику кількість голосів. І це лише зіграло на руку Партії регіонів. А політичної відповідальності за такі безглузді та оманливі заяви ніхто не поніс.

 27 січня 2013 року відбудуться довибори до Івано-Франківської обласної ради у Надвірнянському виборчому окрузі № 25, Снятинському 36-му та Івано-Франківському 43-му округах у зв’язку із припиненням повноважень тих депутатів обласної ради, які стали народними депутатами України. Політичні партії розділили між собою ці округи із зобов’язанням підтримати на кожному з округів будь-якого кандидата – від політичної партії «Свобода» в Івано-Франківську, «Батьківщина» по Снятину та «Фронт Змін» у Надвірній. Сьогодні політична партія «Фронт Змін» знову звертається до нас, виборців Надвірнянщини, за довірою і підтримкою свого кандидата. Питання в тому, чи проголосуємо ми знову за їхнього представника, тим самим не давши оцінку «тушкам», які з’явилися у новій Верховній раді? Чи ми, виборці, зможемо висловити відповідне ставлення до політичних подій, що відбулися?

На моє переконання, саме ми, громада, виборці, маємо продемонструвати і політичним партіям, і політичним лідерам, і кожному політику, зокрема, що нами не можна маніпулювати. Вибори – це можливість висловити своє ставлення до партії, яка допустила зрадників до влади. Сьогодні ми маємо унікальний шанс – підтримуючи іншого демократичного патріотичного кандидата, і не підтримуючи кандидата від партії, яка провела до Верховної Ради зрадників, дати чітко зрозуміти політичним силам і політикам: поведінка брехні, обману і зрадництва неминуче закінчується втратою довіри і відправленням на політичний смітник. Наше ігнорування кандидата від партії, яка продукує зрадників, має бути як щеплення від хвороби, що нею може захворіти український політикум.

Ми, виборці, можемо продемонструвати, що ми категорично проти такого безвідповідального підходу саме на виборах, бо це для нас залишається єдиним шансом висловлювати свою волю політикам, поки відсутній закон про відкликання депутата-зрадника. Щоби це змусило політиків задуматися і щоби вони були впевнені: кожен із тих, хто спробує зрадити свого виборця, проголосувавши за зміни до Конституції (фактично – за президента Януковича), не буде мати політичного майбутнього. І це стосується кожного депутата.

Юрій ДЕРЕВЯНКО,

народний депутат України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!