Газета по-надвірнянськи
 

Славимо народження Ісуса

11 січня 2013, 12:46 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 740 переглядів

Січневого морозного ранку парафіяни с. Пасічної поспішали до святині – церкви св. Параскеви на Різдвяне Богослужіння.

Поскрипував під ногами морозець, а з небес злітали маленькі сніжинки, немов несли звістку про народження Дитятка Ісусика. Церковний дзвін відбивався луною у горах, сповіщаючи про початок Богослужіння. Сьогодні особливий день, адже у Пасічну завітав хор «Феліціо» із Надвірної під керівництвом Наталії Байдак-Пришляк.

Стара церковця вслухалася у кожне слово Богослужіння, у кожну мелодію різдвяних колядок. Затамувавши подих, парафіяни в покорі низько схиляли голови перед народженням Спасителя світу – Ісуса Христа. А ніжна, чиста, як різдвяні дзвіночки, мелодія неслася з хорів. Здавалось, колядкам було тісно у старій церковці і вони хотіли вирватись, щоб щира, душевна прослава Ісуса полинула над вершинами гір, над смереками, над гірськими потоками.

…А в церковні віконця заглянули яскраві січневі промені сонця, освітлюючи хористів, парафіян. Один промінчик ненароком освітив ікону, на якій новонароджене Дитятко Ісусик блаженно спочивало на руках Діви Марії. А біля нього – Пастушок з Ягнятком, зелене пахуче сіно і царі, які принесли дари Ісусикові.

В кінці Богослужіння священик УГКЦ парох с. Пасічна о. Олексій Гуляк щиро подякував хору «Феліціо» за різдвяні колядки, які линули від серця і душі. Хор також колядував у храмі Верховних Апостолів Петра і Павла.

Цього ж дня до Пасічної на Богослужіння завітали народний депутат України Юрій Дерев’янко і голова Благодійного Фонду Володимир Грабовецький. Юрій Дерев’янко щиро привітав парафіян Пасічної із Різдвом Христовим, побажав здоров’я і нових звершень у Новому році.

Поспішала додому, а в душі звучали мелодійні переливи різдвяних колядок. У серці народжувалась світла надія, непохитна віра у добро, у поміч від новонародженого Дитятка Ісусика…

Замешкай у мені, маленька Дитино,

Бо серце моєначе ясла гостинні.

І нині у мене душа величає:

Христос ся рождає! Христос ся рождає!

Парасковія ГУЦИНЮК,

учитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!