Газета по-надвірнянськи
 

Зіновій Андрійович: «Справляємося з викликами часу»

4 січня 2013, 12:14 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 924 переглядів

На останню у 2012 році двадцять восьму сесію Надвірнянської міської ради депутати зібралися 26 грудня. Засідання розпочалося із благословення священика УПЦ Київського Патріархату о. Любомира Траска, депутата міської ради.

Міський голова Зіновій Андрійович висловив вдячність за спільну працю упродовж року всьому депутатському корпусові і, зокрема, головам постійних депутатських комісій міської ради, найактивнішим депутатам, нагородивши деяких із них почесними грамотами.

Загалом звіт міського голови за минулий рік вмістився заледве у двох десяток папок і сконцентрував у собі всі найважливіші напрацювання у стратегії розвитку Надвірної. 2012-ий Зіновій Андрійович назвав дуже складним і відповідальним, що вимагало чималих зусиль органові місцевого самоврядування у забезпеченні повноцінного життя міста. І це вдалося, судячи із підсумків роботи. Приміром, розв`язують проблеми з облаштування нового полігону ТПВ для міста; із оформленням необхідної документації на земельну ділянку (5 га) для розширення міського кладовища; із вуличним освітленням і розробкою генерального плану забудови Надвірної, паралельно з яким уже у першому кварталі ц. р. передбачено розробити й межі міста; заміна бруківки; відкриття споруд із благоустрою. За цими та іншими вирішальними для громади міста питаннями стоїть кропітка співпраця усіх служб, апарату міської ради, виконавчого комітету, депутатів, а, найважливіше – громади, котру завжди залучати до реалізації міських справ. А якщо врахувати, що торік, крім природних викликів (сезонних паводків та морозів) місто долало ще й фінансовий колапс (2012-ий – чи не єдиний рік, коли при наявності надходжень у бюджет розвитку кошти «паралізувало» казначейство і чимало виконаних робіт залишилися непрофінансованими), то без довіри до міської влади територіальній громаді довелось би сутужно. Власне, відчуття толерантного і дієвого «ліктя» надвірнянців у непростий час посприяли міському голові лише з позитивної сторони, вкотре переконавши у правильності дій та у цілком реальні перспективи. До того ж, Надвірнянська міська рада здобула гідну першість у розробці обласних програм розвитку органів місцевого самоврядування. А це вже – приціл на далекоглядний план, коли є можливість (і її раціонально використовують) із залучення додаткових інвестицій, пожвавлення міських господарських функцій.

У площині виконання делегованих повноважень міська рада постійно й цілеспрямовано відстоює інтереси громади. Це простежується, в першу чергу, належним утриманням дитячих дошкільних закладів міста, у наданні якісних комунальних послуг тощо. Пріоритетними завданнями керівник територіальної громади назвав виконання бюджету і його дохідної частини. Особливо гостро виконання дохідної частини бюджету постало внаслідок відчутного вилучення з міської скарбниці; зменшення доходів та збільшення видатків (серед причин чого – зростання зарплати), а також через зниження виробництва на теренах району і міста, зокрема, що стає відчутнішим із кожним роком і несе значне недофінансування місцевим бюджетам. Та, як зауважив Зіновій Андрійович, людей не цікавлять умови і методи міської ради, а результат її роботи. Тому намагаємось працювати на випередження, підкреслив міський голова. За його ж словами, 2013-ий обіцяє бути також нелегким і цей фактор ставить перед міською владою високу планку в забезпеченні функціонування усіх сфер господарювання.

* * *

Депутати обговорили лист НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» про підтвердження рішення міської ради № 3461-49/2010 від 22 жовтня 2010 р. Документ стосується трьох об`єктів НГВУ: будинку культури, стадіону «Нафтовик» та 96-квартирного будинку. Щодо останнього – депутати вирішили створити дефектну комісію з метою визначити перелік робіт, котрі треба виконати для передачі споруди на баланс міської ради.

На сесії підтримали звернення працівників Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР, адресувавши його обласній владі, ПАТ «Укр­нафта» та Уряду Укра­їни, Верховній Раді і Президенту України. Депутати також вказали, що підписані М. Азаровим генеральна та міністром палива й енергетики Ю. Бойком галузева угоди про створення в Карпатському регіоні робочих місць суперечать нинішній політиці – намаганням скоротити Надвірнянську експедицію Прикарпатського УБР як структурно-виробничого підрозділу.

Відразу три фракції міської ради від «Батьківщини», «Фронту Змін» та «Свободи» порушили у своїх зверненнях питання про виконання сесійних рішень щодо впорядкування руху автотранспортних перевезень у місті. Звернення скерували в облдержадміністрацію, вимагаючи у місячний термін (до 30 січня 2013 р.) вжити невідкладних заходів до перевізників, котрі вперто не дотримуються схем руху автотранспорту, визначених сесією міської ради ще в 2009 р. У протилежному випадку депутати вдадуться до радикальних дій.

* * *

Депутати заслухали звіт завідувачів ДНЗ «Квітка Карпат», «Вогник» та «Світлячок».

Рішенням сесії прийнято у власність територіальної громади міста і передано на баланс КП «Надвірнаводоканал» насосну станцію житлового будинку на вул. Котляревського (ОСББ «Оселя Комфорт»). Розглянуто питання про результати впровадження автоматизованої системи оптимізації роботи водопровідної мережі та першого підйому в м. Надвірна КП «Надвірнаводоканал». Внесено зміни та затверджено у новій редакції статути комунальних підприємств: «Надвірнаводоканал», «Надвірнакомунсервіс», «Надвірнянський житловик», «Надвірнашляхбуд».

Рішення з питання про розгляд заяви ТзОВ «Струмок» про доповнення переліку нерухомих об`єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем, приміщеннями центрального теплового пункту і майнового комплексу опалювальної котельні на вул. Княгині Ольги не набрало потрібної кількості голосів.

* * *

Депутати обговорили широкий спектр питань продовження договорів оренди, земельних та в «Різному» і з почуттям виконаного обов`язку перед виборцями завершили роботу, щоб так само успішно продовжити працю і цьогоріч.

Інформація Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!