Газета по-надвірнянськи
 

Звернення

4 січня 2013, 12:16 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,312 переглядів

Президенту України В. Януковичу

Кабінету Міністрів України

Верховній Раді України

Івано-Франківській обласній раді

Івано-Франківській обласній державній адміністрації

ПАТ «Укрнафта»

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, глибоко стурбовані розпочатим скороченням чисельності працюючих, а в майбутньому – ліквідацією Надвірнянської експедиції Прикарпатського управління бурових робіт.

На виконання наказу ПАТ «Укрнафта» від 05.10.2012 №308 наказом Прикарпатського УБР від 13.11.2012 №2010 «Про скорочення чисельності та штату працівників» з 25 лютого 2013 року скорочується чисельність працівників Прикарпатського управління бурових робіт на 132 штатні одиниці, в тому числі по Надвірнянській експедиції – на 57 штатних одиниць.

Процедура скорочення чисельності працівників відбувається з грубим порушенням статті 43 Конституції України та чинних нормативно-правових документів, що стосуються ПАТ «Укрнафта».

Згідно з інформацією членів трудового колективу Надвірнянської експедиції Прикарпатського управління бурових робіт, приведеної в колективному зверненні до районної ради, та матеріалів Постанови профкому Прикарпатського УБР від 13.12.2012 №П-62, заплановане скорочення відбувається всупереч рішенню загальних зборів акціонерів ПАТ «Укрнафта», умов Галузевої угоди, колективного договору та вимог чинного законодавства.

Згідно з рішенням Загальних зборів акціонерів товариства від 26.01.2010 (протокол №18) скорочення чисельності працівників товариства, у тому числі і Прикарпатського УБР, не допускається без попереднього погодження із Спостережною (нині Наглядовою) радою товариства.

Відповідно до пункту 2.3. Галузевої угоди заплановане скорочення чисельності працюючих перевищує 5% від загальної чисельності, і тому потребує згоди Об’єднаного профспілкового комітету працівників (ОПКП) ПАТ «Укрнафта».

Об’єднаним профспілковим комітетом працівників ПАТ «Укрнафта» 10.10.2012 було прийнято рішення відмовити адміністрації товариства у погодженні проекту наказу ПАТ «Укрнафта» «Про скорочення чисельності та штату працівників» у зв’язку з відсутністю попереднього погодження із Наглядовою радою товариства.

Дане рішення підтверджено постановою президії ОПОП ПАТ «Укрнафта» (протокол від 30.10.2012 №20).

В експедиції сформовано колектив високопрофесійних фахівців, який готовий виконувати виробничі програми на експлуатаційне та розвідувальне буріння. В разі виконання наказу відбудеться неминуче їх вивільнення, що призведе до збільшення числа безробітних у районі, яке і так є одним з найбільших в області, та посилення соціальної напруги.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Надвірнянської районної ради, просимо вжити всіх заходів по недопущенню скорочення чисельності працівників Прикарпатського управління бурових робіт, у тому числі Надвірнянської експедиції, та відновити обсяги пошукового й експлуатаційного буріння по Прикарпатському регіону силами ПАТ «Укрнафта» в інте­ресах держави.

Підтримано на 17-й сесії районної ради від 27 грудня 2012 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!