Газета по-надвірнянськи
 

Бронхи й легені страждають від паління

1 лютого 2013, 11:26 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 638 переглядів

Для хронічного бронхіту характерні часті і тривалі (до кількох місяців) загострення, що проявляються кашлем із виділенням харкотиння. Важливо уникати подразнень тютюновим димом і пилом. Миготливий епітелій внутрішньої стінки бронхи починає змінюватись – стає багатошаровим, плоским, який не може очищати стінки. Крім того деформується стінка бронхів, що утруднює відходження харкотиння, посилює запальний інфекційний процес у бронхах, а при відкашлюванні спричиняє розриви дрібних бронхів. Загострення настають щорічно або кілька разів протягом року. Часто при цьому розвиваються вогнищеві пневмонії.

Все це призводить до ослаблення організму хворого, зниження імунітету, збільшується імовірність розвитку у хворого туберкульозу легень або онкологічних захворювань. Для уточнення діагнозу необхідно провести рентгенологічне обстеження органів грудної клітки та аналізи. Треба терміново покинути курити і припинити контакт з пилевими подразниками (для тих, хто працює в запиленій атмосфері – це досягається застосуванням респіраторів) або зміною характеру роботи. При загостренні потрібне комплексне медикаментозне лікування, яке проводять у залежності від ступеня погіршення стану здоров`я в амбулаторних або стаціонарних умовах.

Пам’ятайте, що легше не починати курити, ніж потім намагатися позбутися цієї звички. Велике значення для дітей має особистий приклад батьків. Куріння шкідливе не тільки для курця, але і для осіб, які з ним контактують (т. зв. пасивне куріння). У цьому аспекті значне позитивне значення має введення в дію Закону України про заборону куріння в громадських місцях, закладах харчування і в робочих приміщеннях.

Михайло ЯВОРСЬКИЙ,

лікар-фтизіатр Надвірнянської центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!