Газета по-надвірнянськи
 

Чи вдасться «приборкати» ПДФО та інші податки?

22 лютого 2013, 12:24 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 922 переглядів

Про складну фінансово-економічну ситуацію у районі, спричинену мільйонними недонадходженнями в бюджети району та окремих місцевих рад податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), часопис «Народна Воля» вже неодноразово інформував на своїх шпальтах.

Тому депутати районної ради зініціювали вчора, 21 лютого ц. р., чергове розширене засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, щоб ще раз детально обговорити наявний стан справ із цим податком, розібратися у можливості сплати його в районі та виробити подальший алгоритм дій. Нелегку розмову координував голова комісії Михайло Капак. У роботі засідання взяли участь голова районної ради Василь Попович, голова РДА Юрій Касіянчук, міський голова Зіновій Андрійович, їхні заступники, керівники ДПІ, відділів та управлінь РДА і члени цієї профільної комісії.

Нагадаємо, торік Надвірнянщина недорахувалася близько 4 млн. грн. лише по структурних підрозділах ПАТ «Укрнафта» та «Укртелеком». Адже із 1 січня 2011 року згідно з новим податковим законодавством ПДФО сплачують за місцем реєстрації юридичної особи або місцем знаходження відокремленого структурного підрозділу, що виконує функції податкового агента, уповноваженого справляти і сплачувати цей податок. Внаслідок цього всі податки Битківської селищної, Пнівської та Пасічнянської сільських рад, що сплачує НГВУ, «опинилися» за місцем реєстрації підприємства, тобто у Надвірній. Скажімо, торік лише від НГВУ Пнівська сільрада недоотримала півтора млн. грн., Битків – 230 тис. грн. і т. д. Разом з тим, до Битківської селищної ради справно сплачує податки така структура, як «Полтавагазвидобування». До того ж, на одній із колегій РДА директор департаменту економіки ОДА Володимир Попович, аналізуючи ситуацію, що склалася, висловив фразу, що закон не заперечує сплачувати податки за місцем розташування відо­кремленого структурного підрозділу.

У процесі понад 2-годинного обміну думками з`ясувалося, що заступник голови ОДА теоретично мав рацію, однак, якщо ініціювати внесення змін в адміністрування цього податку, то район може … більше втратити, ніж заробити. У безпрограшній ситуації опиниться хіба що Пнів, Пасічна і Битків. Бо, приміром, бригади НГВУ нині трудяться на території шести районів двох областей України, тому ПДФО відповідно сплачуватимуть там. Але, вважають інші учасники засідання, структурним підрозділом може бути лише цех. А на території району зареєстровані саме вони. Тому Надвірнянщина нічого не втратить, якщо бригади працюватимуть у сусідніх районах. Та тут же прозвучало наступне переконання, що в НГВУ власне бригада є первинною ланкою… Словом – погляди присутніх розділились, хоча всі зійшлися на думці, що здійснення сплати податків може бути винятково у порядку, визначеному новим Податковим кодексом (ПК).

Зрештою, при нинішній ситуації кошти, які не опинилися у бюджетах місцевих рад, все-таки залишаються у дохідній частині зведеного обласного бюджету. І відповідно при формуванні бюджету обласної ради ці втрати врегульовують шляхом збільшення дотації нашому району.

Тому на комісії звернулися до голови РДА Юрія Касіянчука, щоб він доручив відповідним службам проаналізувати ситуацію, вивчивши доцільність ініціювання змін до ПК стосовно адміністрування ПДФО. Із результатами наради ознайомити керівництво ОДА, щоб врешті-решт наш район не залишився наодинці зі своїми економічними проблемами. Крім того, на профільній комісії вирішили спільно із депутатами обласної ради та народним депутатом України від Надвірнянщини виступити із законодавчою ініціативою щодо внесення змін до Бюджетного кодексу у частині сплати податку за надра (на сьогодні цей вид платежу об`єднали з податком за ренту). І якщо ПДФО повністю залишається у розпорядженні територіальних громад, то цей податок є «транзитним» і надходить у Держбюджет. І за нього варто боротися більше, бо, на відміну від ПДФО, для району він вартісніший. Адже за січень ц. р. по НГВУ до держскарбниці його нараховано 25 млн. грн. (!)

Того дня постійна профільна депутатська комісія обговорила й ряд інших питань.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!