Газета по-надвірнянськи
 

Діє громадський антикорупційний комітет

22 лютого 2013, 12:00 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 781 переглядів

Як ми повідомляли, згідно з розпорядженням райдержадміністрації утворено та затверджено персональний склад громадського антикорупційного комітету при РДА як її дорадчий орган.

Основні його завдання: сприяння РДА у здійсненні повноважень щодо організації заходів з протидії корупції, боротьби зі злочинністю, охорони громадської безпеки та правопорядку, захисту прав і свобод громадян; підготовка пропозицій щодо забезпечення реалізації в районі державної антикорупційної політики; сприяння правоохоронним органам у забезпеченні діяльності з протидії корупції, боротьби із злочинністю, основних напрямків законності і правопорядку; аналіз та оцінка криміногенної ситуації у районі, визначення пріоритетних напрямків протидії корупції та боротьби із злочинністю.

На засідання комітету запрошують представників громадськості району, експертів із різних питань.

Уже відбулось чотири засідання комітету. Основні проблемні питання, які розглядали і перебувають на конт­ролі комітету, такі: проблема якості-вартості послуг, які надають житлово-комунальні підприємства району, порушена членом комітету Романом Комарянським; організація транспортних перевезень у місті та районі (Анатолій Бичковський); про занижений розмір рентної плати за землю, яку сплачує ВАТ «Надвірнянський кар’єр» та філія ПКНК «Нерудник» ВАТ «Івано-Франківськцемент» (Михайло Андрійович); про торгівлю у невстановлених місцях біля приміщення центрального універмагу в Надвірній (Тарас Дунець).

Члени комітету добре обізнані з проблемами житлово-комунального комплексу району. Проте у правовій державі не існує (не повинно існувати) проблеми якість-вартість послуги, які надають комунальні, і не тільки комунальні, підприємства та установи. Вартість послуги повинна бути обґрунтованою і зрозумілою для споживачів. Невідповідність між якістю і вартістю послуг, відсутність належного контролю за послугами (надають їх у дійсності чи тільки на папері) породжують зловживання з боку посадових осіб. Тому це питання постійно перебуватиме на контролі комітету.

Є зловживання і в організації пасажирських перевезень. Переважно жителі району їздять без проїзних документів, тобто без квитків. А це – і необліковані доходи перевізників, і несплата до місцевих бюджетів, і додаткові проблеми для пасажирів, коли, не дай Бог, вони стають жертвами дорожньо-транспортних пригод: пасажир втрачає можливість пред’являти претензії до перевізника. Останнього, на жаль, чимало краян не розуміють. Законослухняний громадянин без квитка не повинен сідати у пасажирський транспорт або ж вимагати проїзного документа від водія, коли на маршруті немає квиткових кас.

Значні кошти недоодержано районним бюджетом внаслідок заниженої рентної плати за землю, яку сплачують ВАТ «Надвірнянський кар’єр» та філії ПКНК «Нерудник» ВАТ «Івано-Франківськцемент».

Головним напрямком роботи комітету є залучення широкої громадськості до вирішення питань протидії корупції. Залучення громадян і громадських організацій до контролю за діями чиновників – важлива складова системної боротьби з корупцією і є свідченням відкритості і прозорості намірів влади подолати цю задавнену суспільну хворобу. Сьогодні широка громадськість має можливість включитись у боротьбу з корупцією. Цьому сприяє прийнятий у позаминулому році Закон України «Про доступ до публічної інформації». Він уже почав працювати. Краяни одержали можливість доступу до всіх рішень, які приймають на різних рівнях державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у т. ч. на стадії розгляду проектів.

Щочетверга першого тижня кожного місяця із 14-ї год. у малому залі засідань РДА (третій поверх) члени комітету здійснюють особистий прийом громадян із питань протидії корупції. Контактні телефони: 2-32-64; 2-24-28.

Микола ЗАБАЧИНСЬКИЙ,

голова громадського антикорупційного комітету при Надвірнянській РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!