Газета по-надвірнянськи
 

До уваги реалізаторів алкогольних напоїв

22 лютого 2013, 11:58 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

Торгувати алкогольними напоями можуть суб’єкти підприємницької діяльності (СПД) усіх форм власності за наявності у них ліцензій. Урядовою постановою від 30.10.2008 № 957 (зі змінами від 7.11.12 р. № 1017) із 1 березня 2013 року встановлено новий розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої.

Мінімальна роздрібна ціна на горілчану продукцію0,5 л40% – 30,10 грн.; коньяк (бренді) три зірочки за0,5 л40% – 38,90 грн.; вина – 18 грн. за 1 пляшку; шампанське – 26 грн. за 1 пляшку.

У разі торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни, до суб’єктів господарювання застосовують штраф у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 5 тис. грн. За торгівлю такими напоями без ліцензій – штраф у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідальність за зазначені та інші порушення передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-BP.

За обіг фальсифікованої алкогольної продукції передбачена кримінальна відповідальність.

Додатково за тел. (0342) 55-21-09 – у Регіональному управлінні Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Про пільгу з податку на нерухомість

Фізична особа – платник податку може один раз скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. Тобто зменшити базу оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності: для квартири – на120 кв. м, для житлового будинку – на250 кв. м.

Якщо ж платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, що перебуває в його власності, треба до 1 липня ц. р. письмово звернутися до податкового органу за місцем реєстрації.

За наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування базу оподаткування визначають окремо за кожним із таких об’єктів.

Нагадаємо, що ставки податку встановлюють сільські, селищні та міська ради.

Додаткова інформація – за тел. 2-22-79.

Зголошуйтесь, сумлінні підприємці

Асоціація платників податків України приймає заявки для участі у Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2012».

Заявки приймають до 11 березня за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 23, офіс 308, телефон/факс 75-27-74, Тервідділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Івано-Франківській області.

Детальніше – на сайті www.sppu.org.ua у розділі «Про Рейтинг».

Задекларуйте доходи, отримані у 2012 році

Громадяни, які згідно з розділом ІV Кодексу зобов’язані подавати річну податкову декларацію, цьогоріч подають її у податкову інспекцію за місцем реєстрації до 1 травня. Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Cуму податкового зобов’язан­ня громадянин сплачує самостійно до 1 серпня у н. р. Суму податкових зобов’язань, донараховану органом ДПС, сплачують до відповідного бюджету у строки, встановлені Податковим кодексом.

Довідки – за тел. 2-22-79.

26 лютого – «гаряча лінія»

Із 11-ї до 12-ї год. за тел. 2-22-79 відповідатиме на питання про декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році, та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – начальник відділу оподаткування фізичних осіб Багрійчук Світлана Богданівна.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!