Газета по-надвірнянськи
 

Допомога медичним закладам Надвірнянщини

15 лютого 2013, 11:50 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 825 переглядів

Нове обладнання отримали медичні заклади Надвірнянського району – центральна районна лікарня та фельдшерсько-акушерський пункт с. Лісна Тарновиця. У рамках проектів допомоги, які здійснює на Прикарпатті Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка, у відділ переливання крові Надвірнянської ЦРЛ передали центрифугу для сепарації крові, а у ФАП – електрокардіограф та пеленальний стіл.

Сергій Ємельянчук (зліва) разом із доброчинцями Юрієм Дерев`янком та Володимиром Грабовецьким оглядають нове обладнання

Відділення переливання крові у Надвірнянській районній лікарні досі послуговувалося апаратом для сепарації крові, виготовленим у 1968 році. – Без центрифуги ми не можемо працювати, – пояснює завідувач відділення Дмитро Грицак. – Завдяки цьому апарату ми виділяємо плазму та сироватку крові, яку досліджуємо і направляємо в обласну станцію переливання крові для додаткової діагностики і наступного використання. Новий апарат донедавна функціонував тільки в Івано-Франківську. Тепер його маємо і ми!

У цьому відділенні працюють шість фахівців. Торік тут прийняли 1181 донора, заготовили480 літрівкрові, що більше, ніж заплановано. За підсумками роботи відділення зайняло третє місце в обласному рейтингу.

Фонд Юрія Дерев’янка постійно опікується згаданим відділенням. Минулого року благодійники передали для його потреб морозильну камеру, в якій проводять карантинізацію плазми крові. Не оминають увагою представники Фонду і сільські заклади охорони здоров’я.

Фельдшерсько-акушерський пункт у с. Лісна Тарновиця входить у систему Переріслянської лікарської амбулаторії. Обслуговує 1723 жителів села, з них 709 дітей. – Хочеться, щоб медицина була наближена до людей, а для цього нам потрібне обладнання, – ділиться турботами завідувач ФАПу Любов Широкова. Новий електрокардіограф дозволить медикам обстежувати хворих із хронічними захворюваннями серця і судин та здійснювати медогляд учнів місцевої школи. –Електрокардіограф нам дуже потрібний, – відзначає Любов Широкова, – насамперед для того, щоб робити кардіограми школярам. Саме таким чином у дітей діагностують серцеві захворювання. А ми бачимо, що в останні роки їх кількість, на жаль, зростає…

Допомога установам сільської медицини – принципова позиція благодійників. – Сільська медицина, як первинна ланка надання допомоги, повинна бути збережена. Сьогодні маємо таку ситуацію, коли під приводом реформування скорочують мережу лікувальних закладів у районах, закривають ФАПи у віддалених селах, при цьому не враховують інтереси людей. Влада фактично позбавляє людей гарантованого Конституцією права на гідне життя і здоров’я, – переконаний голова благодійного Фонду, правозахисник, депутат обласної ради Володимир Грабовецький.

Нагадаємо, що днями оприлюднене розпорядження Івано-Франківської облдержадміністрації № 59 «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік». Цей документ, зокрема, передбачає скорочення кількості ліжок у лікарнях, закриття ФАПів, звільнення медиків. Внаслідок реалізації заходів з економії видатків бюджетних установ Прикарпаття влада планує заощадити декілька млн. грн.

– Таке скорочення, що подають як реформу, започатковану державною владою і урядом, має антинародний та антисоціальний характер. Суть запропонованих змін полягає у фактичному скороченні бюджетної сфери Прикарпаття – установ медицини, освіти та культури. Це не можна розглядати як реформи, що позитивно впливають на жителів кожної громади зокрема, – вважає засновник благодійного Фонду, народний депутат України Юрій Дерев’янко.

Тетяна ДОРОШЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!