Газета по-надвірнянськи
 

Ефективність флюорографічного обстеження

22 лютого 2013, 12:02 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 652 переглядів

Проблема туберкульозу в Україні з року в рік стає все вагомішою. Однією з особливостей сучасного туберкульозу є значна кількість занедбаних форм серед вперше виявлених хворих, поширеність полікавернозних процесів, масивне мікобактеріовиділення. Боротьба із сухотами залежить від багатьох факторів, основними з яких є раннє виявлення джерела інфекції (хвору на цю недугу людину) та ефективне лікування. Міграція жителів, подорожування, безпритульність, знедоленість значно впливають на розповсюдженість туберкульозу в світі та в Україні, зокрема.

За оцінками багатьох фахівців, профілактичну флюорографію вважають найефективнішим методом своєчасного виявлення туберкульозу. Таким обстеженням підлягають особи у віці від 15 років. Повторно молодь обстежують після закінчення школи при оформленні медичної довідки для вступу до вузів. Обстеження осіб призивного віку проводять на збірному пункті. Суцільне обстеження краян проводять один раз у 2 роки.

Щороку підлягають обстеженню особи, які проживають у гуртожитках, підлітки у період навчання в середніх та вищих учбових закладах, ті, які прибули на навчання чи роботу з інших країв і територій, контингенти підвищеного ризику на захворювання туберкульозом.

Обов`язковому флюорографічному обстеженню підлягають особи, котрі кашляють протягом 2-3 тижнів; які перебували у контакті з хворими на туберкульоз; родини, в яких народжується малюк, та породіллі.

Микола ХУДЕЦЬКИЙ,

районний лікар-рентгенолог.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!