Газета по-надвірнянськи
 

Гіпертоніки можуть придбати ліки за зниженими цінами

15 лютого 2013, 11:51 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 709 переглядів

Сьогодні кожен четвертий дорослий житель району нездужає на артеріальну гіпертензію (АГ) – підвищення артеріального тиску (АТ). Хвороба, що небезпечна своїми ускладненнями (ішемічна хвороба серця (ІХС), інфаркт міокарда, інсульт), а тому вимагає постійного вживання ліків для зниження АТ – гіпотензивних препаратів. На диспансерному обліку в кардіолога перебуває понад 25 тисяч краян, з яких 20 тисяч – працездатного віку.

Зрештою відомо, що перше місце в структурі смертності українців займають серцево-судинні хвороби. З огляду на це Кабінет Міністрів України торік видав дві постанови, перша з яких (№ 340) стосується пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби від АГ, друга (№ 907) чітко регламентує механізм відшкодування аптекам усім форм власності вартості гіпотензивних препаратів (затверджений їх відповідний перелік), ціни на які вони повинні знизити для покупців – потенційних пацієнтів кардіологів і терапевтів. Тобто в ідеалі мало б бути так: хворий на АГ іде до лікаря, де йому виписують рецепт на ліки, за яким ці ліки зі знижкою повинні відпустити в будь-якій аптеці району. Але, як з`ясувалося, така, здавалось би, хороша справа дієва тільки на половину. Адже із більшості виписаних рецептів отоварюється лише невеликий відсоток. Приміром, із майже 800 рецептів у січні ц. р. отоварено лише 240, констатували учасники наради. У той час, як державні кошти щомісячно надходять у район на відшкодування. Скажімо, на три місяці на район передбачено понад 20 тис. грн. для відшкодування аптекам різниці за рахунок зниження цін на ліки від АГ.

Тож, скрупульозно вивчивши проблему, заступник голови РДА Богдана Ковалюк минулої п`ятниці зініціювала нараду, щоб прийняти спільне рішення медиків та фармацевтичних працівників з метою успішної й ефективної реалізації урядової постанови на теренах Надвірнянщини. У нараді взяли участь: головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук, заступник головного лікаря Емілія Сем`янів, районний кардіолог Олена Голіней, завідувач терапевтичного відділу Богдан Дзюбак та представники із половини запрошених керівників аптечних установ різних форм власності. Учасники наради вирішили рекомендувати керівникам аптек активізувати інформування краян в аптечних установах, для чого збільшити кількість інформаційних матеріалів (плакати, буклети тощо). Тематичні сіті-лайти (на правах соціальної реклами) також заплановано облаштувати в Надвірній. До роз`яснювальної кампанії вирішено залучити і представників органів місцевого самоврядування.

Кожен гіпертонік району повинен знати, що за рецептом, виписаним лікарем, він має можливість придбати ліки (суто від АГ) за зниженими цінами у будь-якій аптеці Надвірнянщини.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!