Газета по-надвірнянськи
 

«Круглий стіл» про проблеми соціальної справедливості та шляхи їх вирішення

22 лютого 2013, 11:53 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 723 переглядів

З нагоди відзначення на державному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості Надвірнянський районний центр зайнятості 20 лютого ц. р. провів «круглий стіл» на тему: «Проблеми соціальної справедливості та шляхи їх вирішення».

Під час «круглого столу» у Надвірнянському районному центрі зайнятості

Основна мета – привернути увагу суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішення питання соціальних справедливості та захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому справедливості для всіх громадян України.

Розпочався захід із ознайомлення присутніх зі станом ринку праці району, про форми та методи роботи служби зайнятості щодо пошуку та підбору претендентів на подані роботодавцями вакансії. Акцент ставився на можливості проведення професійного навчання громадян під замовлення роботодавців, висвітлено питання про стажування студентів ВНЗ та ПТУ на підприємствах району.

Участь у «круглому столі» взяли, крім спеціалістів районної та обласної служби зайнятості, представники різних державних органів. Зокрема, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення РДА Людмила Штогрин висвітлила питання про дотримання гарантій в оплаті праці і наголосила, що проблема її легалізації, недопущення виплати у розмірах, значно нижчих за встановлений законодавством мінімум, на сьогодні є дуже актуальною. Саме тому увагу різних державних установ сфокусували на забезпеченні офіційної виплати заробітної плати. Для цієї мети при райдержадміністрації створена комісія щодо детінізації заробітної плати.

Ганна Гутин, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Надвірнянському районі доповнила, що, погоджуючись на неофіційне оформлення трудових відносин, незайняті громадяни не замислюються над проблемами, з якими можуть зіткнутися, адже вони позбавляють себе державних гарантій та соціального захисту вже сьогодні й можливості отримання достойної пенсії у майбутньому. Такі працівники не мають права на оплату листків тимчасової непрацездатності, є незахищеними від незаконного звільнення, від компенсації внаслідок нещасних випадків на виробництві, їм не забезпечують гарантій на безпечні умови праці.

Під час діалогу визначили, що тільки спільними зусиллями громадськості та держави можна побороти таке негативне явище суспільства, як тіньова зайнятість. Спеціалісти районного центру зайнятості та інші запрошені з органів державної влади відповіли на різні питання, які стосувались соціальної справедливості та зайнятості населення. Учасники заходу активно обговорювали питання, які виникли під час заходу, і в кінцевому результаті окреслили нові цілі та завдання, намітили шляхи подальшої співпраці соціальних партнерів задля вирішення проблем зайнятості населення.

Леся СМЕТАНА,

начальник відділу взаємодії з роботодавцями Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!