Газета по-надвірнянськи
 

Лід буває зрадливим

8 лютого 2013, 11:20 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 634 переглядів

За останні п`ять років на Івано-Франківщині  потонуло 15 любителів зимової риболовлі. Водяна стихія забирає життя у тих, хто проявляє безпечність та легковажність, нехтуючи елементарними заходами безпеки на льоду. Візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару на ньому з`являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Не виходьте на лід вночі. Безпечним вважають лід для одного пішохода зеленуватого відтінку. Катайтеся на ковзанах тільки у перевірених та обладнаних місцях.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся: тисячі людей до вас провалювалися і врятувалися. Постарайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи на поверхню ноги. Головне – пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там – не зупиняйтеся, поки не опинилися у теплі.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Не дозволяйте їм бавитися на замерзлих ставках, річках, озерах, особливо за умов тонкого нестійкого льоду.

Василь ІРОДЕНКО,

інженер з пожежно-рятувальних робіт ППЧ-22.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!