Газета по-надвірнянськи
 

Линули коляди до Творця

15 лютого 2013, 11:59 | Рубрика: Духовність, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,326 переглядів

У другу неділю лютого Прокатедральний Собор Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Надвірній зібрав у своїх стінах вірян, щоб спільно скласти прославу Творцю, завершуючи таким чином цьогорічний різдвяний цикл. Із благословення правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Миколая Сімкайла під патронатом Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича і за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев`янка тут відбувся третій фестиваль коляд «На Рождество…».

Духовно окрилений «Світ любові». (Жаль, що в об`єктив не потрапив його лірично-оксамитовий тенор – Віктор Чудновський)

Цього разу духовний захід присвятили ініціатору фестивалю, спочилому у Бозі світлої пам`яті колишньому Генеральному вікарію Коломийсько-Чернівецької єпархії отцю-декану Надвірнянському Григорію Сімкайлу. Власне відеофільмом про духовну, сподвижницьку і доброчинну діяльність священика о. Григорія Сімкайла і розпочався фестиваль. Ідейним натхненником, як завжди, виступила непересічна творча особистість, талановита співачка й громадська активістка, депутат Надвірнянської міської ради, керівник народного аматорського камерного хору «Феліціо» Наталія Байдак.

«Фест» дарує різдвяний настрій

Коляди національні квітнуть у «Євшані»

Ведучі Тетяна Пришляк і Володимир Молдавчук гармонійно доповнювали виступи своїм змістовним спілкуванням, майстерно представляючи кожного учасника фестивалю коляд. Це – юні віншувальники райцентру дитячої творчості; дівочий вокальний ансамбль випускників Надвірнянської дитячої музичної школи, створений Оленою Сільчук; учительський хор «Просвіта» під орудою Василя Меніва та «Оберіг» Волосівського НВК (кер. Василь Зіняк), для яких виступ у Соборі став вдалим дебютом і запам`ятається щирим виконанням духовних пісень. Професійно, злагоджено й соковито звучали: уславлений ансамбль Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника «Росинка», хор катедрального Собору Святого Воскресіння «Аксіус» і струнний квартет «Фест» з Івано-Франківська, народний чоловічий аматорський хор «Златоуст» з Яремче. Галицький камерний хор «Євшан» зі Львова і надвірнянський хор УГКЦ Воздвиження Чесного Хреста «Елеус» (кер. Олена Яченко, солістка – заслужений працівник культури Любов Орел) вразили виконанням рідкісних колядок, вокальним вирішенням подачі глибини пісенного змісту. Приємно було слухати народний аматорський камерний хор «Феліціо», популярний за межами району. Оскільки до Божого храму краяни завітали сім`ями, то «Феліціо» досить доречно розпочав свій виступ із сімейної коляди: Святе Різдво, мов казка, настає// І коляда нас знову всіх єднає// Допоки тато й мама з нами є// То всі свята для нас здаються раєм//. А поруч ніби оживали біблійні персонажі – вражаюче неповторний і оригінальний витвір митців Жанни Бондаренко та Миколи Зозанського – шопка із сіна.

Широку гаму позитивних емоцій викликав дебютний виступ новоствореного вокального гурту «Світ любові» у складі Наталії Байдак, заслуженої артистки України Ольги Молодій, Юрія Партики (гітара), Віктора Чудновського (клавішні) та зовсім юної Вероніки Дереш. Особливо зворушливо сприймалася духовна пісня про маленького Спаса, який спить: це спонукало до сердечних роздумів багатьох старших віруючих краян і лише юній солістці Вероніці Дереш та її ровесникам з часом доведеться пізнати істину чому в той час «заплакав Бог…».

Владика Миколай Сімкайло благословить Наталію Байдак на творчість

Володимир Молдавчук запрошує до слова міського голову Зінові Андрійовича

Пісенну частину розколяди завершив заслужений артист України Віктор Павлік із різдвяною програмою. По закінченні Наталія Байдак вручила символічні нагороди (спеціально виготовлені медалі і грамоти) керівникам хорів та меценатам фестивалю коляд. Із теплими словами вдячності та щирих побажань виступили народний депутат України Юрій Дерев`янко та керівник благодійного фонду його імені депутат обласної ради Володимир Грабовецький, які наголосили на обов`язку кожного свідомого українця зберігати й примножувати національні традиції та висловили надію, що нинішня розколяда надихне краян на весь 2013-ий рік. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович назвав громаду міста найбільшим доброчинцем, який вкладає у сферу духовності свою душу і найкращі помисли. Владика Миколай Сімкайло не стримував свого захоплення й радості, дякуючи усім учасникам і згадуючи добрим словом свого брата отця-декана Григорія Сімкайла, у нинішній резиденції котрого він мешкатиме невдовзі.

Опісля всі спільно заколядували «Нова радість стала». А надворі вірян уже чекала фестивальна ватра і різдвяна гостина.

P.S. Оскільки виступ Віктора Павліка, зокрема, його манеру поведінки і стиль виконання коляд у християнській церкві більшість вірян сприйняли неоднозначно, автор цих рядків вирішила дізнатися думку про цей факт у його Преосвященства о. Миколая Сімкайла.

– Пам`ятаймо про те, що Віктор Павлік, напевно, не належить до нашої номінації релігійної, – зазначив священик. – Але ті пісні, які він проспівав на прославу Бога, я думаю, вони є добрими… Я не казав би, що це – великий гріх. Ми не є контролерами і я думаю, що він старався і зрозумів, і знав де знаходиться. І в тому аж такого поганого він тут не зробив. Десь би, може, в нього «дриґів» було б більше. Але все ж таки він пам`ятав, що це – храм… Я сам думав собі, щоб він не зірвався. Але, дякувати Богу, все – нормально. Не забуваймо і про те, що подекуди в церквах за кордоном, навіть, і в римо-католицьких, і рок допускають. Але не всі це схвалюють. Тому не хотілось би ранити християн-католиків. Бо православні чітко не дозволяють. Але, думаю, що ми – більш демократичні. Ми хочемо, щоб Господа Бога прославляли: хто голосом, співом, хто і танцями, бубнами. Знаєте, Святе Письмо каже: «Прославляйте Господа Бога в різних формах».

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Світлини Михайла ЛУКАЧА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!