Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич: «Спроби ліквідації Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР є наслідком втрати державного контролю над ПАТ «Укрнафта»

15 лютого 2013, 11:54 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 972 переглядів

Народні депутати України від ВО «Свобода» Олександр Сич та Богдан Бенюк звернулися до Кабінету міністрів України із депутатським запитом, в якому вимагають нагального врегулювання проблем та недопущення масового звільнення працівників Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укрнафта», ліквідації Надвірнянської експедиції УБР і передачі нафтогазових свердловин акціонерного товариства стороннім приватним підприємствам, що, як вважають свободівці, різко суперечить економічним інтересам держави.

У відповідь на звернення первинної профспілкової організації Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укрнафта» народні депутати України від ВО «Свобода» Олександр Сич та Богдан Бенюк звернулися до Прем’єр-міністра України із депутатським запитом, в якому вимагають протидіяти черговим спробам масового скорочення працівників Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ «Укрнафта», ліквідації Надвірнянської експедиції УБР і передачі НГВУ «Надвірнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» частини фонду свердловин стороннім підприємствам.

Як відзначається у запиті народних депутатів України, на даний час у Прикарпатському управлінні бурових робіт видано цілий ряд наказів про масові звільнення працівників, заходи з реалізації яких фактично здійснюють всупереч рішенню загальних зборів акціонерів ПАТ «Укр­нафта» та вимогам Кодексу законів про працю України в частині погодження з первинною профорганізацією норм чисельності працівників та інших питань, передбачених чинним законодавством України. З істотним порушенням вимог чинного законодавства, статуту товариства та «Положення про Прикарпатське управління бурових робіт», без жодного юридичного обґрунтування чи документального оформлення, здійснюється й ліквідація Надвірнянської експедиції у складі Прикарпатського УБР.

Ретельної перевірки, на переконання свободівців, заслуговує й поширена в інформаційному просторі інформація про начебто передачу ПАТ «Укрнафта» власної нафтогазовидобувної структури стороннім підприємствам. Мова йде, зокрема, про надання в оренду одній із приватних структур НГВУ «Надвірнанафтогаз», внаслідок чого держава може недоотримати прибуток за видобутий газ із 250 свердловин Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища.

– Якщо такі факти дійсно мали та мають місце, не підлягає сумніву, що навіть при формальному дотриманні законодавчих процедур, така діяльність різко суперечить інтересам економіки України та потребує негайного припинення, – вважає Олександр Сич.

За словами народного депутата України, в ситуації, що складається, необхідним є відновлення державного контролю над діяльністю ПАТ «Укрнафта», яка при переважній формі державної власності останнім часом усе більшою мірою зорієнтована на обслуговування інтересів приватних власників.

– Чи не єдиним можливим шляхом до врегулювання комплексу існуючих проблем на виробництві є відновлення державного контролю над найбільшою нафтовидобувною компанією України, вжиття негайних заходів для нарощення ПАТ «Укрнафта» обсягів геологорозвідувальних робіт й експлуатаційного буріння з метою збільшення нафтогазовидобутку та зростання енергетичної незалежності країни в цілому, – переконаний Олександр Сич, повідомляє прес-служба народного депутата України Олександра Сича.

Від редакції. Про болісну ситуацію, пов`язану зі скороченням Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР, наша газета інформувала краян. Зважаючи на певну резонансну інформацію, яка стосується НГВУ «Надвірнанафтогаз», то, як ми уточнили у його керівництва, це підприємство здійснює видобуток нафти та природного газу виключно у відповідності з вимогами чинного законодавства України та нормативних документів, які регламентують діяльність у сфері видобування вуглеводнів. НГВУ «Надвірнанафтогаз» як структурна одиниця ПАТ «Укрнафта» є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством нашого району й області. Його трудовий колектив стабільно виконує планові показники з видобутку нафти і газу, працівники підприємства отримують достойну зарплату, у колективі нормальний морально-психологічний клімат. Відповідно до затверджених ПАТ «Укрнафта» планів підприємство здійснює заходи щодо нарощення обсягів видобутку «чорного золота» і блакитного палива.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!