Газета по-надвірнянськи
 

По 11 лютого подавайте декларації: з податку на прибуток…

8 лютого 2013, 11:23 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 636 переглядів

Повідомляємо, що не пізніше 19 лютого ц. р. необхідно сплатити податок на прибуток за 2012 рік.

Наказом Міністерства фінансів України від 5 грудня 2012 р. № 1281 затверджено зміни до деяких форм податкових декларацій. Зокрема: з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28 вересня 2011 р. №1213. Показники декларації доповнено новими рядками щодо Розрахунку авансового внеску з податку на прибуток; про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи; з податку на прибуток банку; з податку на доходи (прибуток) страховика, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 22 червня 2012 р. № 759.

Із Наказом, який набрав чинності 22 січня 2013 р., можна ознайомитись на сайті ДПС України: http://sts.gov.ua/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62200.html.

Наказом Мінфіну №1281 затверджена нова форма декларації за 2012 рік.

Платники податку на прибуток, доходи яких, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування за останній річний звітний податковий період, перевищують 10 млн. грн., зобов’язані подавати у складі річної податкової декларації за 2012 рік розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають ними сплачуватися наступні дванадцять місяців (у березні-грудні 2013 р. та січні і лютому 2014 р.).

Додатково – за тел. 2-21-79.

…та про майновий стан і доходи

Відповідно до Податкового кодексу України за результатами календарного року фізичні особи-підприємці мають подати до органу державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси декларацію про майновий стан і доходи. Таку декларацію необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, тобто не пізніше 11 лютого 2013 року. В декларації зазначають авансові платежі з податку на доходи.

Відомості про провадження господарської діяльності фізичні особи-підприємці відображають у розділі III податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація). Разом із декларацією заповнюють і подають додаток 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності» до декларації.

У випадку отримання інших доходів, ніж від проваджен­ня підприємницької діяльності, у межах обраних видів діяльності необхідно зазначити у декларації поряд із доходами від підприємницької діяльності інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, які оподатковуються за загальними правилами, встановленими для платників податку-фізичних осіб.

Детальніше – за тел. 2-22-79.

Виїжджаєте за кордон на ПМП? Подайте декларацію

Після надходження такої декларації ДПС перевіряє її достовірність 30 календарних днів. У разі відсутності податкових зобов’язань платнику податку видають відповідну довідку.

Довідка про сплату та відсутність податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб дійсна протягом 60 календарних днів з дати її видачі. Зазначений документ подають до органів митного контролю під час перетину кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Обов’язок щодо подання податкової декларації платниками податку-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання (ПМП), визначено п. 179.3 ст. 179 Податкового кодексу України та регламентовано постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1243 «Про затвердження Порядку отримання довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку-резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку».

Додатково – за тел. 2-22-79.

Василь ГНАТЮК,

начальник ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!