Газета по-надвірнянськи
 

Пошуки ділянки під полігон тривають

22 лютого 2013, 12:23 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 855 переглядів

Нагальні питання облаштування у районі полігону ТПВ, розподілу залишків коштів від втрат сільськогосподарського виробництва, встановлення меж міста Надвірна, інвентаризації земель та ще цілу низку інших проблемних моментів із реалізації на теренах району земельної реформи обговорили на засіданні комісії з питань земельних відносин, екології та аграрної політики районної ради під орудою Івана Забронського за координацією радника з питань організаційного забезпечення діяльності постійних комісій, депутатських фракцій та груп Степана Дричака.

Начальник відділу Держземагентства у районі Ігор Перович, який взяв участь у роботі комісії, поінформував про нараду, що відбулася на початку нинішнього року в заступника голови ОДА Руслана Гусака, з приводу пошуків альтернативної земельної ділянки орієнтовною площею 3-5 гадля облаштування та обслуговування полігону ТПВ у нашому районі. На сьогодні для обстеження на придатність до використання в якості полігону ТПВ визначено чотири земельні ділянки за межами населених пунктів: Лісної Тарновиці (колишній кар`єр,3 гайого території зараз орендує цегельний завод, а на6 гаможливе розміщення ТПВ); Верхнього Майдану (на місці колишнього розташування військової частини; із 1992 р. – землі запасу); Волосова (осушене пасовище), а також у Білих Ославах. Щоправда, останні дві земельні ділянки ще не обговорювали, у т. ч. і на засіданні депутатської комісії.

За словами Ігоря Перовича, раніше пропоновану земельну ділянку поблизу Делятина в облдержадміністрації вже не розглядають. Ймовірно, з огляду на великий спротив громад цього селища та навколишніх сіл.

Члени комісії мали можливість детально розглянути схематичний проектий план земельних ділянок. Наголошувалося, що оскільки вони знаходяться за межами сіл, то всі питання – у компетенції облдержадміністрації. А поки що, за станом на час підготовки цього матеріалу, жодної конкретної ділянки для полігону ТПВ ще не підібрали.

До речі, у цьогорічному районному бюджеті згідно з програмою поводження із ТПВ передбачено 120 тис. грн. на вивезення сміття із населених пунктів.

Більше десятка сільських рад у районі потребують поновлення нормативно-грошової оцінки земель. Її підвищення впливає на збільшення орендної плати і податку на землю. З нового року запроваджена нова методика оцінки земель, що дещо ускладнює цей процес через, і без того, обмежене бюджетне фінансування. Та це, одначе, не зупинило депутатів районної ради в їх міркуваннях для якого населеного пункту буде більший ефект від поновлення нормативно-грошової оцінки земель.

Вирішено включити у план роботи комісії проведення спільного засідання з міською та Пнівською, Назавизівською, Стримбівською сільськими радами з питання щодо робіт зі встановлення меж міста Надвірна.

Мовилося і про необхідність проведення інвентаризації земель, що значно здешевить для краян оформлення документів на приватизацію, оскільки, приміром, людина вже не платитиме за геодезичні роботи. Та, як відомо, все опирається у кошти. Скажімо, у Назавизів­ській сільській раді планують виділити на проведення інвентаризації земель 20 тис. грн., що явно недостатньо, але хоч би зрушив з місця цей процес.

Профільна депутатська комісія підтримала звернення XV сесії Верховинської районної ради до керівництва держави про негайне врегулювання ситуації із присвоєнням кадастрових номерів приватизованим земельним ділянкам.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!