Газета по-надвірнянськи
 

Постоята потребує газифікації і кращих доріг

15 лютого 2013, 11:52 | Рубрика: Влада, Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 1,502 переглядів

Минулої неділі відбувся схід селян – жителів села Постоята Пасічнянської сільської ради. Про ситуацію із основних аспектів господарюваня із жителями говорили і шукали вихід: заступник голови РДА Володимир Гурей, начальники НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна із заступником Степаном Соломоном, керівники управлінь – праці і соціального захисту населення РДА Андрій Креховецький та з експлуатації газового господарства Ігор Лундяк, головний інженер ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Надвірнянський РЕМ Володимир Кудляк. У шкільному класі Пасічнянської ЗОШ І ст. № 2, в якому відбулося зібрання, вирувала неабияка дискусія.

 Першочерговим питанням, яке потребує негайного вирішення, є введення в експлуатацію вуличного газопроводу, завдяки якому природним газом можуть скористатися власники понад сотні житлових будинків. Як зазначив Володимир Чуприна, цей газопровід довжиною2582 метрипобудувало управління капбудівництва ОДА за кошти ПАТ «Укрнафта» у рамках програм соціально-економічного розвитку області на 2011 і 2012 роки. Йшлося і про те, щоб побудувати також розгалуження-вітки газопроводу поближче до житлових будинків. Однак для цього Пасічнянська сільська рада має подати розрахунки щодо цих робіт в УКБ ОДА та в НГВУ. Керівництво НГВУ інформуватиме про проблеми горян цього села керівництво ПАТ «Укрнафта» і може передати відповідне клопотання з цієї проблеми на основі розрахунків сільської ради.

Взагалі на території Пасічнянської сільської ради існує проблема незаконного відбору природного газу із технологічних трубопроводів НГВУ, що загрожує безпеці життя людей і зумовлює відповідні правочинні дії. За фактом таких крадіжок Надвірнянський райвідділ УМВС порушив кримінальну справу. А ще у Пасічній чекає свого комплексного вирішення складна проблема незаконного спорудження житлових будинків, господарських споруд та фундаментів для житлових будинків у межах охоронної зони діючих нафтових і газових об`єктів. У цьому місцева влада має віднайти порозуміння з жителями села і мудрий господарський вихід у чинному правовому полі.

Пасічнянський сільський голова Василь Михайлюк звернув увагу на такі важливі аспекти підключення газопостачання як наявність технічного паспорта на право власності житлового будинку (якщо будинок побудували після 1992-го, то ще й Державного акта на земельну ділянку).

Ще однією значною проблемою є стан сільських доріг. Зокрема, у Постояті необхідно провести їх капітальний ремонт. З цієї причини не здійснюються пасажирські перевезення за маршрутом Івано-Франківськ – Постоята. Зараз для зручності жителів необхідно відновити цей маршрут або відкрити новий Надвірна – Постоята. Є певні труднощі і для учнів 5-11 класів, які змушені більше кілометра долати пішки до школи.

Багато нарікань викликала якість електропостачання. Селяни скаржилися на низьку напругу і те, що вона «плаває» (змінюються дуже різко показники напруги). Потребує ремонту і трансформаторна підстанція. Як запевнив головний інженер Надвірнянського РЕМу Володимир Кудляк, працівники її обстежать, оцінять стан та визначать першочергові дії.

Учасники сходу обговорили ситуацію із вивезенням сміття на Богородчанський полігон ТПВ. Це за собою потягне значні фінансові витрати і сміття вивозитимуть двічі на місяць, а не як тепер щотижня. Враховуючи ситуацію, жителі Постояти вирішили встановити ящики для ТПВ і вже з них спецавтомашина у визначений день забиратиме відходи.

Контроль над вирішеннями усіх питань перебуватиме під пильним контролем керівництва РДА, НГВУ «Надвірнанафтогаз», виконкому, депутатів і голови Пасічнянської сільської ради. Найближчим часом повинні розпочатися конкретні кроки щодо покращення і проведення необхідних робіт. Та й громаді потрібно робити зустрічні кроки, щоб консолідувати зусилля та виробити спільні рішення.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!