Газета по-надвірнянськи
 

Розвиток сільського зеленого туризму як важливий чинник подолання бідності у сільській місцевості

22 лютого 2013, 11:53 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 693 переглядів

Відсутність роботи лягла тягарем на плечі багатьох сільських жителів. Особливо тяжко взимку, коли земля відпочиває і нема роботи для землеробів. Один із дієвих механізмів, який здатний розв’язати вказані проблеми та посприяти соціально-економічному піднесенню села, є розвиток малого підприємництва, а саме у сфері сільського зеленого туризму.

Безробітні Надвірнянського районного центру зайнятості разом із Зоряною Станіщук у с. Микуличин у приватній садибі «Микулин хутірець»

Зелений туризм є одним із найперспективніших напрямків відродження та розвитку українського села.

З нагоди відзначення Дня соціальної справедливості Надвірнянський районний центр зайнятості 18 лютого організував захід під назвою «Розвиток сільського зеленого туризму як важливий чинник подолання бідності у сільській місцевості». Адже соціальна справедливість – міра рівності життєвого становища людей, класів і соціальних груп, що об’єктивно зумовлюється рівнем матеріального та духовного розвитку суспільства.

У ході заходу висвітлили основні поняття у сфері сільського зеленого туризму, зв’язок даного виду туризму із сільським господарством, історію розвитку, його місце у сучасному туристичному бізнесі, сучасний стан сільського зеленого туризму в Україні. Учасники заходу ознайомились із законодавчими аспектами, пов’язаними із започаткуванням та розвитком матеріальної бази зеленого туризму.

Практичною частиною даного заходу була проведена професіографічна екскурсія у село Микуличин у приватну садибу «Микулин хутірець». Безробітні ознайомились із терито­рією садиби, із житловими корпусами, площадками для паркування автомашин, будівництвом та обладнанням терас і майданчиків. Спостерігали за роботою персоналу садиби «Микулин хутірець» – офіціантами, кухарями, адміністратором, робітниками будівельних професій. Директор садиби Ципло Анжела Григорівна відповіла на численні питання присутніх щодо ідеї створення такого бізнесу, перших кроків підприємництва. Вона зазначила, зокрема, що Прикарпаття вирізняється значним розмаїттям ландшафтних комплексів, історико-культурним, етнічним і генетичним надбанням. У перспективі зелений туризм – це чудовий спосіб для жителів сільської місцевості розпочати власну справу і зароб­ляти гроші. Головне – бажання, старанність та гостинність – і Ви отримаєте клієнтів, а також нагоду розвивати власну справу надалі.

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!