Газета по-надвірнянськи
 

Спорудження пам`ятника Борцям за волю України: крок за кроком

1 лютого 2013, 12:37 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,074 переглядів

Крок за кроком втілюється волевиявлення громадськості Надвірнянщини увіковічнити пам`ять наших земляків-борців за волю і незалежність України і спорудити в їхню честь пам`ятник.

При районній раді торік створено організаційний комітет зі спорудження пам`ятника Борцям за волю України у м. Надвірна на вул. Гетьмана Мазепи, на майдані перед адмінприміщенням податкової інспекції. Співголовами оргкомітету виступили голова районної ради Василь Попович, тодішній голова РДА Володимир Калічко та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Погоджено макет пам`ят­ника, визначено скульптора-виконавця. Зараз оргкомітет погоджує питання виготовлення проектно-кошторисної документації на спорудження пам`ятника. Замовником документації виступила Надвірнянська міська рада. Розглядаємо найоптимальніші, найменш фінансово витратні варіанти побудови пам`ятника. Однак бюджетних коштів міста Надвірної чи району для цього явно недостатньо. Тому вирішили додатково застосувати метод «народної будови», залучаючи пожертви від підприємств, організацій, підприємців та жителів Надвірнянщини.

З цією метою за рекомендацією оргкомітету створено громадську організацію «За спорудження пам`ятника Борцям за волю України». Визначено порядок збирання та накопичення коштів для спорудження пам`ятника, у т. в. пожертв від підприємств, організацій, підприємців та жителів Надвірнянщини.

Громадська організація відкрила поточний банківський рахунок і визначила такі шляхи збирання коштів-пожертв на спорудження пам`ятника Борцям за волю України. Кошти можна перераховувати на спеціальний поточний рахунок 26006300744614 у Надвірнянській філії ПАТ «Державний ощадний банк України»; МФО 336503, отримувач ГО «За спорудження пам`ятника «Борцям за волю України», код ЄДРПОУ 38411173 з поміткою «Для спорудження пам`ятника «Борцям за волю України».

Перераховувати кошти на цей банківський рахунок можна від підприємств, організацій, установ району за письмовим зверненням громадської організації до їхніх керівників, а також вносити пожертви від громадян, підприємців, організацій безпосередньо у відділення «Ощадбанку» у м. Надвірна на вул. Гетьмана Мазепи, 19 на зазначений поточний рахунок громадської організації. Збір пожертв від жителів Надвірнянщини проводитимуть особи, уповноважені сільськими, селищними та міською радами і громадською організацією з обов`язковою реєстрацією кожного внеску в спеціальних номерних прошнурованих книгах пожертв, які розповсюджено міській та усім сільським, селищним радам району із наступним внесенням зібраних коштів на зазначений банківський рахунок «Ощадбанку».

За станом на 29 січня ц. р. на спорудження пам`ятника Борцям за волю України надійшло 21620 грн. пожертв. У наступній інформації, за згодою жертводавців, оприлюднимо їхні прізвища та розміри пожертв.

Оргкомітет та ГО «За спорудження пам`ятника Борцям за волю України» закликає і запрошує краян долучитися до всенародного покликання з увіковічнення пам`яті наших земляків, батьків, дідів – борців за волю і самостійність України.

За можливими довідками чи уточненнями можете телефонувати авторові цієї публікації за тел. 050-286-40-62.

Михайло МЕЛЬНИЧУК,

голова громадської організації «За спорудження пам`ятника Борцям за волю України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!