Газета по-надвірнянськи
 

Вони стукатимуть у Ваші двері: спілкуйтеся

8 лютого 2013, 11:24 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 645 переглядів

Основне завдання фахівців із соціальної роботи (ФСР) – стати помічниками для кожної сім’ї, яка потребує допомоги. Мова йде про тих, котрі внаслідок життєвих обставин, таких як розлучення, втрата роботи, тяжке захворювання, інвалідність, опиняються у складних життєвих обставинах. До відання цих фахівців належатимуть і проблеми дітей.

Згідно із наказом № 324 від 25.05.2012 Міністерства соціальної політики України «Про затвердження нової редакції кваліфікаційної характеристики професії «Фахівець із соціальної роботи» на цих спеціалістів поклали багато відповідальних завдань і обов’язків. Зокрема, це є виявлення сімей, окремих громадян, підлітків та дітей, які потребують соціальної, медичної, юридичної, психологічної, педагогічної, матеріальної чи іншої допомоги, захисту й охорони їхнього здоров’я та виконання завдання щодо організації піклування, опіки і догляду. Ці фахівці повинні формувати у громаді сімейні цінності та засади відповідального батьківства.

У компетенції ФСР робота із вразливими категоріями громадян із ознаками складних життєвих обставин (підлітків, сімей). Вони повинні здійснити їхнє соціальне інспектування і визначення потреб, також у їхньому віданні супровід дітей із сім’ями у складних ситуаціях. Ці працівники організовують залучення наявних можливостей громади для підтримки вразливих категорій і допомоги у розв’язанні їхніх проблем. ФСР повинні попереджати асоціальні явища і пропагувати здоровий спосіб життя.

У своїй роботі фахівці із соціальної роботи керуватимуться законами України і сповідуватимуть принципи допомоги і розуміння. Зокрема, у Надвірнянському районі уже підготували для роботи у сільських, селищних і міській радах 38 працівників, (загалом їх має бути 62), зазначив директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Тарас Рудяк. Їхня діяльність повинна охоплювати 1500 працівників у сільській місцевості та 3000 – у міській. Практично вся діяльність цих фахівців здійснюватиметься серед громади. Саме ось такий шлях наближення до людей посприяє швидшому впровадженню соціальних ініціатив і пропагуватиме людські цінності у сім’ях та вихованні дітей, переконаний Тарас Рудяк. Також ці працівники зможуть оздоровити українське суспільство і прищепити їм найкращі людські чесноти і цінності.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!