Газета по-надвірнянськи
 

Возвеселімся всі разом нині

8 лютого 2013, 11:32 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 917 переглядів

Добре кажуть, що народні звичаї й обряди житимуть довго, доки є їхні носії, які з року в рік не тільки підтримують, але й розвивають. Особливо у нас, на Гуцульщині, здавна збагачується й примножується скриня новорічно-різдвяних свят. І в цьому разом із церквою велику роль відіграють навчальні заклади.

На розколяді у Ланчині

У Ланчинському центрі дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) ще задовго до Нового року витає святкове піднесення Новоріччя й Різдва Христового. У його стінах цілий грудневий місяць, що за народним календарем – Пилипівка, повним ходом готуються до наступаючих свят. День у день гуртківці усіх профілів проводять не тільки репетиції колядок і щедрівок, але й інші заходи до празників зимового циклу. Навіть під час шахово-шашкових турнірів линула новорічно-різдвяна мелодія.

Уже традиційно у ці зимові дні культорганізатор Ланчинського ЦДЮТ Наталія Андрейчук лагодить виставку-конкурс новорічних композицій «Замість ялинки – зимовий букет». Приємно, що за його результатом учнівські роботи, яким не бракувало забарвлення фантазії, гуртків «Майстер і майстринка» (кер. Євгенія Брайляк) та «Вишивка стрічками» (кер. Іванна Тороус) відібрані на районну галузеву виставку.

Колядники з Чорного Потоку

Хочу відзначити керівника релігійно-обрядового гуртка Марію Ямпольську, котра разом із педагогом-організатором Білоославської ЗОШ І-ІІІ ст. Мартою Левицькою, що під патронатом Товариства Божої Любові, яким опікується священик о. Роман Григораш, напередодні свята Миколая Чудотворця разом із трьома групами учнів побували на екскурсії у маєтку-резиденції Святого Миколая у с. Пістинь на Косівщині.

Не зайвим буде сказати, що на підсумковій педагогічній нараді Ланчинського ЦДЮТ за перший семестр його багаторічний очільник Ярослава Недашківська щиро запросила своїх колег разом заколядувати. А згодом ця поважна пані у ролі «берези» ходила з учительським гуртом, як і щороку, колядувати до господарів ланчинських осель та установ. Їм завжди раді у Ланчинській міській лікарні. Цього разу відбулася зворушлива зустріч із пацієнтом – викладачем Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського Віктором Бородіним, який допомагав колядувати й грати на баяні.

На видному місці стенд «Вітаємо з днем народження» нагадує, що у січні 2013 р. колядками і щедрівками вітатимуть двох працівників закладу.

Уже кілька років поспіль акордом всенародних знакових річних Різдвяних празників стала розколяда у Народному домі 9-ти колядницьких гуртів Ланчинського куща. Найпершими колядували учасники фольклорного гуртка із Добротова, де керівником Василь Менів, який добре знає багато колядок, щедрівок, віншувань та їх мелодії. І як завжди – нерозлучний зі своїм стареньким баяном. Гуртківці із Білих Ослав, де з давніх-давен господарі зустрічають колядників хлібом-короваєм, привезли колядку «У Вифлеємі ясна зірка звістила». Заодно автор цих слів презентував своє нове друге видання збірочки колядок «Чи дома, дома цей пан господар? Різдво в Ославах». І далі за ними прославляти новонародженого Христа долучалися гурти із Саджавки, Красної, Делятина, Чорного Потоку, Ланчина. На сцені їх вітали методист районного інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Лілія Івасик, секретар Ланчинської селищної ради Ірина Зубко та священик о. Роман Григораш.

Тож звичайний день – п`ятниця, 11 січня 2013 р., у містечку Ланчині над Прутом колядники із навколишніх сіл зуміли зробити святковим, який запам`ятається надовго. Крім того, різдвяну радість рознесе часопис «Народна Воля», який має три десятки своїх передплатників у Ланчинському центрі дитячої та юнацької творчості.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член Національної спілки журналістів України,

с. Білі Ослави.

Світлини автора.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!