Газета по-надвірнянськи
 

Вибирайте безпечну швидкість

22 лютого 2013, 11:58 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 683 переглядів

Нагадуємо водіям, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен урахувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозить, і стан транспортного засобу (ТЗ), щоб мати змогу постійно контро­лювати його рух та безпечно керувати ним.

Безпечна швидкість – швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом і контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах.

Правилами дорожнього руху встановлено обмеження швидкості: у населених пунктах – не більше60 км/год.; у житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати20 км/год. Поза населеними пунктами: не більше90 км/год.; не більше110 км/год. дозволена швидкість поза населеним пунктом на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою; на автомагістралях – не більше130 км/год.; водіям зі стажем до 2 років – не більше70 км/год.; автобусам (мікроавтобусам), що здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям із причепом і мотоциклам – не більше80 км/год.; вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, та мопедам – не більше60 км/год.

Відповідальність за цей вид порушення: перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху більше як на20 км/год. – штраф від 255 до 340 грн.; перевищення швидкості руху більше як на50 км/год– штраф від 510 до 680 грн.

Державтоінспекція звертає увагу водіїв на дотримання безпечної швидкості руху та бути взаємно ввічливими на дорозі!

Василь ГАДЖЕГА,

старший інспектор Надвірнянського ВДАІ, капітан міліції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!