Газета по-надвірнянськи
 

Як провести держреєстрацію нерухомого майна?

1 лютого 2013, 11:32 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 669 переглядів

Для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень особа обов’язково подає: заяву встановленої форми; копію документа, що посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його замінює); копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно із Держреєстром фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний номер) (крім випадків, коли особа через релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку й офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України); документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Держреєстру прав (квитанція); документ про сплату державного мита (квитанція) (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита); документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності на нерухоме майно (договір купівлі-продажу, дарування, рішення суду, свідоцтво тощо).

Якщо документи подає представник власника, користувача додатково до вищеперелічених документів подають: копію документа, що підтверджує повноваження представника (копія довіреності або іншого документа, що посвідчує відносини представництва); копію документа, що посвідчує особу власника, користувача; копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Держреєстром фізосіб – платників податків власника, користувача.

Під час розгляду заяви про держреєстрацію державний реєстратор, нотаріус встановлює наявність обставин, що перешкоджають проведенню держреєстрації прав, за наявності яких приймає рішення про припинення розгляду заяви про держреєстрацію, про зупинення держреєстрації прав або про відмову в проведенні реєстрації прав про що обов’язково повідомляє заявника.

Якщо ж реєстрацію проведено, то заявник зможе отримати необхідні документи у встановлений законом термін у місці, куди вони подавали для проведення державної реєстрації або поштою. За проведення державної реєстрації права власності заявник оплачує 119 грн. (держмито) та 120 грн. (за надання витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно). Ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» надає вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати держмита. За реєстрацію іншого речового права/обтяження оплачують – 51 грн.

Суд, органи – місцевого самоврядування, внутрішніх справ, прокуратури, державної податкової служби, Служби безпеки України та інші органи державної влади (посадові особи) звільняються від оплати за отримання інформаційної довідки з Державного реєстру прав. Органи державної влади (посадові особи) звільняються від плати за надання витягу із Держреєстру прав під час згаданої держреєстрації.

Лілія ШАНІНА,

начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Надвірнянського РУЮ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!