Газета по-надвірнянськи
 

Бережіть первоцвіт

22 березня 2013, 11:33 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 941 переглядів

Із початком весни в Івано-Франківській області, а також у Надвірнянщині масово торгують рідкісними видами ранньо-квітучих, ендемічних та занесених до Червоної книги України рослин. З метою попередження та припинення правопорушень, пов’язаних із незаконним збиранням та знищенням рідкісних рослин, посилюємо державний контроль за збереженням таких рослин. Із 5 березня до 20 травня 2013 р. триває операція «Первоцвіт».

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та правил торгівлі. За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (у перерахунку на кожну рослину), передбачених ст. 88, 88.1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Завдання природоохоронної акції «Первоцвіт» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Природний заповідник «Горгани» проводить екологічні заняття у школах і засідання дитячого екологічного клубу «Арніка»; майстер-класи із виготовлення первоцвітів із підручних матеріалів; випустив і розповсюджує листівки та оголосив конкурс для учнів шкіл міста і району (докладніше – на сайті заповідника).

Державна лісова охорона ДП «Надвірнянське лісове господарство» спільно з працівниками міліції, екологічної інспекції проводять патрулювання, рейдові перевірки щодо припинення масового збору та торгівлі на стихійних ринках зникаючими видами квітів. Особливо зосереджують охоронні заходи у місцях зростання червонокнижних рослин, передусім, на територіях об`єктів природозаповідного фонду.

Наголошуємо на тому, що заборонений продаж усіх диких «червонокнижних» квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона закону стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає тваринний і рослинний світ від повного знищення.

Хочемо вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля стане доброю гарантією уникнення тих непорозумінь, які допускали губителі природи в попередні роки.

Ми повинні не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути не «царем природи», а її невіддільною частинкою.

Правоохоронці райвідділу УМВС будуть щиро вдячні за надані інформації щодо знищення первоцвітів.  Конт. тел. 2-24-02.

Роман ЧЕКМАРЬОВ, начальник райвідділу УМВС, підполковник міліції. Микола ПРИТУЛА, головний спеціаліст Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області. Світлана ЛАХВА, завідувач сектора екологічної освіти природного заповідника «Горгани», голова ГО «ПРО ЛІСОК». Іван ГУНДА, інженер з охорони та захисту лісу  ДП «Надвірнянське лісове господарство».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!