Газета по-надвірнянськи
 

Декларуй – Україну будуй

29 березня 2013, 13:22 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 718 переглядів

Я не помилився, винісши у заголовок своїх міркувань таке словосполучення. Бо декларування доходів громадян – ознака цивілізованого суспільства. Тому сьогодні під час щорічної кампанії не безпідставно акцентую увагу на необхідності декларування краянами минулорічних доходів, які не оподатковували.

Більшість громадян знає, як нелегко напов­нювати в теперішній час бюджет району. А мені, голові районної ради, про це годі й говорити.

Поповнення бюджету Надвірнянщини за рахунок добровільно задекларованих доходів покращує виконання соціальних програм, уможливлює розвиток освіти, медицини, культури та спорту. Сподіваюсь, що цьогорічна деклараційна кампанія буде не менш урожайною від торішньої. Ідеться про прибуток від продажу цінних паперів, доходів громадян, які здавали квартири в оренду, отримали спадщину від осіб, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. І, звичайно, хотів би нагадати нашим краянам, котрі перебували у трудових відносинах за кордоном, де не оподатковувалися зароблені ними грошові суми: отже, Вам належить сплатити податок до бюджету в Україні. У декларації передбачено розрахунок належної до сплати суми податку.

Порядок оподаткування іноземних доходів установлено пп. 170.11.1 ст. 170 Податкового кодексу України. Детальну інформацію щодо цього Вам нададуть у ДПІ у Надвірнянському районі.

Податок на доходи фізичних осіб, який сплачують громадяни, надходить до місцевого бюджету. Він – основ­на складова головного кошторису району. Від кількості і вчасності сплати цього податку залежить виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, фінансування освіти, медицини, культури, розбудова об’єктів соціально-культурного призначення.

У податковій службі Надвірнянщини створили всі умови для заповнення звітності. Тому запрошую Вас до 1 травня цього року прийти і чесно виконати свій громадянський обов’язок. Це стане Вашим вагомим внеском у наповнення бюджетної скарбниці Надвірнянщини.

Василь ПОПОВИЧ,

голова Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!