Газета по-надвірнянськи
 

Діяти в інтересах людей

29 березня 2013, 13:26 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 938 переглядів

Відзнаки за самовіддану працю

На початку засідання колегії 26 березня ц. р. голова райдерж­адміністрації Юрій Касіянчук спільно з головою районної ради Василем Поповичем вручили краянам цілу низку нагород. За сумлінне виконання своїх обов`язків щодо організації, підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 27 грудня 2012 р. подяк ЦВК удостоїлись: начальник відділу ведення Державного реєстру виборців РДА Мирослав Гільтайчук та члени окружної виборчої комісії виборчого округу № 87 Михайло Калинюк, Ігор Полатайко і Роман Пристай. З нагоди професійного свята – Дня працівників житлово-комунальної сфери – грамотами облдержадміністрації та обласної ради за вагомий внесок у розвиток побутового обслуговування жителів міста відзначені працівники комунальних підприємств: «Теплокомуненерго» Василь Дубіщак (слюсар-ремонтник), пічник «Надвірнянського житловика» Іван Голинський, машиніст «Надвірнаводоканалу» Василь Шуляк, а також підприємець, депутат районної ради Іван Микитюк.

За ліквідацію наслідків стихії 15-16 березня грамоти райдерж­адміністрації та районної ради отримали інспектори відділення ДАІ в районі Василь Гаджега, Дмитро Олійник, а також співробітники 11-ї пожежно-рятувальної частини Іван Зьола, Юрій Грозіцький, Тарас Фучко. Не залишилися без нагород і тракторист НГВУ «Надвірнанафтогаз» Михайло Іванюк, голов­ний інженер-«райавтодорівець» Степан Плесканка, його колеги-підлеглі Андрій Галабурда, Йосип Нагорняк, Юрій Петрук, Микола Писар, Василь Мельник та інші краяни, які активно розчищали снігові замети, прокладаючи жителям району шлях у складних погодних умовах цієї весни.

* * *

Опісля учасники колегії РДА переглянули світлини, на яких зафіксували найзасміченіші території деяких населених пунктів району. Голова РДА поставив вимогу перед органами місцевого самоврядування організувати територіальні громади на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ й переконливо роз`яснювати наслідки несанкціонованих викидів ТПВ. Грунтовно обговорити гостру проблему поводження з ТПВ заплановано у першій декаді квітня під час громадських консультацій.

Не чекати поки «вдарить грім»

Про стан виробничого травматизму в районі за підсумками 2012 року доповідали перший заступник голови РДА Степан Іроденко та начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у районі Ганна Гутин. Відомо, що відносно будь-яких результатів виробничої діяльності є пріоритет – життя і здоров`я робітників. Однак у державі і, зокрема, в нашому районі мають місце негативні явища на виробництві: ураження електрострумом, ДТП, профзахворювання у промисловості. Минулого року зареєстровано 15 таких випадків: 8 – пов`язаних із виробництвом (у т. ч. один смертельний, один груповий); 2 – професійної недуги; 3 – із летальним наслідком, не пов`язані з виробництвом. У порівнянні з 2011 р., виробничий травматизм зріс на 1 випадок, а зі смертельним наслідком зменшився на стільки ж. Нещасні випадки, пов`язані з виробництвом, торік зареєстрували у: ТОВ «ЛК Інтерплит Надвірна» (3); ЦРЛ (2); НГВУ «Надвірнанафтогаз» (1); ПП «Захід Січ» (1); ТзОВ «Ресурсна компанія» (1). Внаслідок отриманих травм на виробництві 6 потерпілим встановили групу інвалідності зі стійкою втратою працездатності, а травмований на «ЛК Інтерплит Надвірна» лікується й досі. Два випадки професійних захворювань зареєстрували у філії ПКНК «Нерудник». Причиною високого рівня виробничого травматизму є недбале ставлення деяких керівників підприємств до проблем охорони праці, застарілі малозабезпечені технології та відсутність коштів на реконструкцію виробництва, переозброєння його сучасною технікою, низька виробнича дисципліна.

Ганна Гутин зауважила, що в районі деколи приховують нещасні випадки. За несвоєчасне повідомлення про них торік оштрафували три особи. Причиною профхвороб названо і те, що не завжди на підприємствах виконують рекомендації медиків перевести ту чи іншу людину на легшу ділянку роботи тощо. Під час обговорення питання кричущу проблему медичного обслуговування краян, зокрема, хворих із туберкульозною інфекцією, порушив Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк, навівши конкретний факт із життя людини, яка вже відійшла у Вічність, так і не отримавши кваліфікованого лікування і групи інвалідності. З приводу цього голова РДА Юрій Касіянчук запропонував головному лікареві ЦРЛ Сергієві Ємельянчуку ініціювати службове розслідування.

Актуальні питання стосовно охоронних зон прозвучали від Битківського селищного голови Івана Годзюра. Їх вирішення можливе із залученням державних органів влади. Про ситуацію із травматизмом в області та Україні загалом розповів, використовуючи цифровий фактаж, начальник інспекції Держгір­промнагляду в Івано-Франківській області Василь Пленюк.

Важливим назвав обговорюване питання голова районної ради Василь Попович, звертаючись до керівників підприємств і підприємців не чекати «поки вдарить грім», а вже провести із працівниками інструктажі з техніки безпеки на робочому місці. Керівник представницької влади району звернув увагу на необхідність впорядкування організації профілактичних медичних оглядів в установах охорони здоров`я Надвірнянщини. В. В. Попович висловив також здивування з приводу атестації робочих місць у ТзОВ «ТЕВЕР ВУД ВІНЕР ФАКТОРі», керівник якого Тевер Решат її не провів. Напевно, треба спитати чи поступив би він так у себе… Навіть інвестори мають бути в однакових умовах з нашими підприємцями, вважає голова районної ради.

У рішенні з цього питання колегія рекомендувала призначити в РДА посадову особу, відповідальну за стан охорони праці в районі. Конкретні рекомендації стосуються також керівників підприємств, установ та організацій району.

Не покращення статистики, а покращення життя

Така основна мета економічних реформ, зазначив у своєму виступі перший заступник голови РДА Степан Іроденко, доповідаючи про невідкладні завдання, визначені Президентом України В. Ф. Януковичем на розширеному засіданні Кабінету Міністрів України 27 лютого ц. р. щодо реалізації Програми активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки. Степан Іроденко наголосив про визначені главою держави пріоритетні напрямки, зокрема, це: підвищення конкурентноспроможності економіки та покращення інвестиційного клімату; підтримка національного товаровиробника й реалізація політики імпортозаміщення, розвиток високотехнологічних секторів економіки і стимулювання перетворень у стратегічних галузях, збільшення обсягів експорту українських товарів.

Одним із перших кроків на шляху модернізації країни стало реформування системи влади, зазначив С. С. Іроденко. Кількість центральних органів виконавчої влади зменшено на 25 відс., чисельність їх апаратів – на 20 відс.

У контексті формування сучасного правового поля для української економіки прийнято Податковий кодекс, удосконалено Митний і Бюджетний кодекси. Усі соціальні збори об`єднали в єдиний соціальний внесок. Маштабно впорядкували роботу дозвільних органів – кількість дозволів скорочена з понад 1200 до 141 і всі вони введені в єдиний Перелік. Документи видають винятково в дозвільних центрах за принципом «єдиного вікна». Удвічі скорочено кількість податків і зборів. Знизили фінансове навантаження на бізнес: ставка податку на прибуток підприємств знижена з 25 до 19 відс.

Наголошувалося, що попри жорсткі бюджетні обмеження за останні роки підвищили соціальні стандарти для найменш захищених категорій громадян. Приміром, утричі зменшилася кількість пенсіонерів, розмір пенсії яких нижчий за 1 тис. грн. Торік середній розмір пенсії зріс на 18 відс. – із 1230 грн. до 1454 грн. Середня пенсія за 3 роки зросла на 44 відс., а мінімальна – на 25 відс. Загалом минулоріч реальні доходи українців зросли більш, ніж на 13 відс., переконує промовець. Всього за останні 3 роки цей показник збільшився на 41 відс.

Разом з тим об`єктивно виокремлено й проблемні питання. Серед них – створення нових робочих місць, своєчасна виплата заробітної плати, низька якість і висока ціна житлово-комунальних послуг, незадовільне медичне обслуговування.

Багато звернень до центральних органів виконавчої влади стосуються бездіяльності та відвертого нехтування людськими інтересами чиновників різних рівнів. Це відбувається, зокрема, через гальмування реформи системи надання адміністративних послуг. Незважаючи на прийняті закони, на практиці зберігається важка і непрозора система видачі дозволів, складні регуляторні процедури тощо.

Тому найближчі два роки визначені як період значних зовнішніх і внутрішніх викликів. У їх переліку – пошук резервів для внутрішнього розвитку; покращення бізнес-клімату; поєднання соцініціатив зі стимулюванням розвитку реального сектору, щоб вони забезпечували зростання один одного. Підкреслено, що реформи набули незворотнього характеру.

Виконання виокремлених пріоритетних викликів, над якими працюватиме влада, відображені в рекомендаційних рішеннях колегії.

Виступ С. С. Іроденка отримав схвальний відгук у голови районної ради. На думку Василя Поповича, реформи в державі йдуть повільно, оскільки їх гальмують на всіх рівнях: починаючи з Києва, поки дійдуть до району, то видозмінюються до невпізнаності, твердить голова представницької влади району.

У контексті обговорюваних проблем Василь Попович акцентував увагу на необхідності визначитися із роботою дозвільного центру: або центр потрібний і він працює, або в тому приміщенні створюємо музей вишиванки. Також голова районної ради констатував про наявність скарг від краян стосовно оформлення права власності й отримання державних актів на земельні ділянки. Мають місце невідповідності, оскільки свою роботу розпочала реєстраційна служба при рай­управлінні юстиції і працює БТІ. Тому Василь Попович запропонував збирати «круглі столи», щоб знизу ініціювати внесення змін до чинного законодавства.

Підставлять плече громадські ради

Із довідкою про виконання Указу Президента України від 24 березня 2012 р. «Про стратегію державної політики сприяння розвитку громадського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації», відповідного розпорядження ОДА від 21 грудня 2012 р. у частині створення громадських рад при структурних підрозділах райдержадміністрації та співпрацю органів виконавчої влади із громадськими організаціями району виступила заступник голови РДА Богдана Ковалюк. Вона зауважила, що цей Указ Президента рекомендує всім органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, неурядовим організаціям прийняти спільно план дій на реалізацію стратегії розвитку суспільства. Вже проведено певну роботу. У районі – 74 громадські організації і 69 політичних партій, не рахуючи їх осередків. А разом з осередками є 161 парторганізація. Це свідчить, що район розвивається у демократичному напрямку, переконана заступник голови РДА.

Відповідним розпорядженням РДА 2 роки тому створено Громадську раду під орудою Тараса Олендія – члена колегії РДА. До речі, серед її членів – чотири представники ГО, що також свід­чить про тісну співпрацю виконавчої влади з громадськістю. Передбачається у четвер звітно-виборна конференція Громадської ради. Також ініційоване створення громадських рад при виконкомах. Цей процес триває і далі. Планується створити подібні ради і при структурних під­розділах РДА. Це питання викликало жваве обговорення. Попри плюралізм думок все-таки основна мета зводилась до одного – виробленні єдиного погляду влади й громадськості на існуючі в районі проблеми та спільні пошуки шляхів їх розв`язання. У цьому вбачають суть співпраці із громадськими організаціями, зокрема, голови РДА та районної ради. Аналогічну мету – ефективність співпраці – відображено й у рішенні колегії з цього питання.

* * *

Б. М. Ковалюк доповідала також і про хід виконання розпорядження ОДА від 15 травня 2012 р. «Про затвердження плану заходів щодо запровадження в області державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих із гіпертонічною хворобою» в частині активізації роботи із відшкодування аптеками вартості ліків від артеріальної гіпертензії за кошти Державного бюджету. Нагадаємо, що до цього зобов`язують відповідні урядові постанови і часопис «Народна Воля» широко, всебічно, доступно і систематично інформує читачів про координовані дії влади й аптечних установ щодо втілення на практиці пропонованого державою доброго задуму. Зокрема, про це можна почитати у числах газети від 15 лютого ц. р. (№ 15-16), 11 січня ц. р. (№ 3-4), 15 березня (№ 24-25).

Повторимо ще раз, що на відшкодування аптекам за зниження цін на гіпотензивні препарати цього року в район мають надійти 394 тис. грн. Разом з тим Б. М. Ковалюк визнала той факт, що не всі аптеки погоджуються реалізувати визначені у переліку препарати. У процесі обговорення питання вийшло дещо за рамки теми й оголило дотичні до неї інші не менш болючі проблеми. Скажімо, голова ради ветеранів війни і праці Микола Забачинський зболено-знервовано запитував про ціни на ліки для пільговиків. А член колегії Роман Комарянський звернув увагу, що в комунальній аптеці № 100, де за логікою мали би бути ліки дешевші, насправді ж відпускають лікарські препарати за високими цінами, аніж у деяких приватних аптечних установах райцентру. Чому так, адже всі аптеки беруть ліки на одному складі? – Обурюється пенсіонер-активіст Р. М. Комарянський. І якщо першому громадському лідеру пообіцяли дати відповідь у визначений чинним законодавством термін, то ситуацію із цінами на медикаменти у КП «Аптека № 100» відразу ж прокоментував голова районної ради Василь Попович. – Ми відновили діяльність комунальної аптеки тільки тому, що вона має право працювати з наркотичними і психотропними речовинами, – зазначив В. В. Попович. – А щодо ціни, то комунальне, тобто державне підприємство має працювати відкрито, прозоро і без всяких схем. Тож, якщо приватник може якимсь чином придбати ліки і відпускати за нижчими цінами, то КП не має права цього робити. Тим більше торгувати ліками сумнівного походження. Там має бути все чітко сертифіковане. І ще одне. Це все-таки – комерційна структура, і якщо люди не ходитимуть, то ми змушені будемо закрити, оскільки з районного бюджету ми це КП не дотуємо, ні копійки не виділяємо.

За пропозицією голови райдержадміністрації Юрія Касіянчука питання про роботу аптечних установ вирішили рекомендувати для розгляду на наступному колегіальному засіданні.

* * *

Також на колегії обговорено роботу соціальних служб району відповідно до вимог соцініціатив Президента та урядових постанов, з інформацією про що виступила Б. М. Ковалюк. Увазі учасників колегії був представлений змістовний глибокий аналіз діяльності управління праці та соціального захисту населення РДА, служби у справах дітей РДА, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Наводилися конкретні цифри, що характеризують зростання кількості одержувачів соціальних допомог і самих соціальних виплат. Часопис «Народна Воля» систематично публікує матеріали про роботу цих служб. На колегії вирішили визнати задовільною роботу РЦСССДМ. Основним напрямком діяльності управління праці та соціального захисту населення РДА цьогоріч визначено створення на базі обласного будинку дитини центру соціальної реабілітації дітей з особливими потребами, котрих у районі – понад 500. Питання про це розгляне сесія районної ради вже наступного разу.

* * *

Заслухавши інформацію начальника відділу Держкомзем­агентства в районі Ігоря Перовича про запровадження ринку земель та поновлення грошової оцінки на території населених пунктів району, колегія вирішила рекомендувати міському, селищним і сільським головам спільно з цим відділом постійно інвентаризувати вільні земельні ділянки для продажу на аукціонах потенційним інвесторам. При закінченні терміну дії технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів передбачити кошти в бюджеті ради на її поновлення (коректуру) та укласти відповідні договори на проведення робіт. На колегії виступив також начальник відділу ринку та оцінки земель головного управління Держземагентства в області Володимир Бурдинюк.

* * *

Наприкінці колегії голова РДА Юрій Касіянчук закликав учасників засідання проявити всебічне піклування про малозабезпечених краян, зокрема, напередодні Великодних свят.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!