Газета по-надвірнянськи
 

До довічного ув’язнення засуджено співучасника вбивства Миколи Шкрібляка

1 березня 2013, 11:49 | Рубрика: Кримінал Версія для друку Версія для друку 653 переглядів

26 лютого ц. р. Апеляційний суд Івано-Франківської області своїм рішенням залишив без змін вирок Івано-Франківського міського суду у кримінальній справі, порушеній Управлінням СБ України в Івано-Франківській області стосовно жителя м. Бендери 1962 р. н., громадянина Республіки Молдова Юрія Мідрігана – співучасника резонансного вбивства Миколи Шкрібляка. Його визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258 Кримінального Кодексу України (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 Кримінального Кодексу України (придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу).

Кандидата у народні депутати України, заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколу Шкрібляка розстріляли 29 березня 2002 року, за день до виборів, 18-ма пострілами у під’їзді власного будинку в центрі Івано-Франківська. Управління СБУ в Івано-Франківській області за фактом вбивства порушило кримінальну справу.

Як встановило слідство, у січні 2002 року кандидатами у народні депутати України в одномандатному в/о № 90 зареєстрували громадян України Миколу Шкрібляка, Ігоря Тимчука (підприємця з райцентру Надвірна, відомого у кримінальних колах за прізвиськом «Рукавичка») та інших. Розуміючи, що законним шляхом не зможе досягти перемоги на виборах, Ігор Тимчук вирішив фізично усунути конкурента таким чином, щоб підозра впала на іншого кандидата у цьому ж одномандатному окрузі. Для здійснення свого задуму зловмисник створив організовану злочинну групу. Ігор Тимчук підібрав через свого знайомого з Києва С. Позднякова виконавця злочину, які прибули до Івано-Франківська з вогнепальною зброєю9 ммкалібру та набоями до неї. Ігор Тимчук поселив спів­учасників на двох квартирах в Івано-Франківську, одну з яких орендував, придбав автомобіль, засоби зв’язку та здійснив фінансування злочину у сумі 25 тисяч доларів США. 29 березня 2002 року він особисто дав вказівку членам групи вбити Миколу Шкрібляка.

Наразі І. Тимчук та С. Поздняков відбувають довічне ув’язнення. У 2004 році Апеляційний суд Чернівецької області визнав їх винними у злочинах, передбачених ч. 3 ст. 27 КК України (організація вбивства), ч. 5 ст. 27 КК України (пособництво у вбивстві) та ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Верховний суд України залишив вирок у силі.

Ю. Мідріган переховувався від слідства упродовж 8 років. 22 серпня 2010 року співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області його затримали. 19 вересня 2012 року він засуджений до довічного ув’язнення.

Прес-служба Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!