Газета по-надвірнянськи
 

Донести до краян у доступній формі

18 березня 2013, 12:20 | Рубрика: Влада, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 749 переглядів

На цьоготижневій понеділковій нараді з головним лікарем центральної райлікарні Сергієм Ємельянчуком, його заступником Емілією Сем`янів, районним кардіологом Оленою Голіней, іншими спеціалістами районних лікарні та поліклініки, а також фармацевтичними представниками КП «Аптека № 100», ПМП «Сана», ТзОВ «Ів.-Фармацевтика», що у Надвірній, та ПП «Радікс-ДЕНТ» із Пнів`я заступник голови РДА Богдана Ковалюк акцентувала увагу на проблемних аспектах виконання постанов № 340 і № 907 Кабінету Міністрів України про пілотний проект щодо державного регулювання цін на лікарські засоби від артеріальної гіпертензії та механізм відшкодування аптекам усіх форм власності вартості гіпотензивних препаратів, ціни на які вони повинні знизити.

Це – уже друга нарада, яку провела Богдана Ковалюк із метою ефективної реалізації на теренах району урядових постанов, що є складовою доручення Президента України про забезпечення нових соціальних ініціатив та поступового впровадження нової соціальної політики щодо підвищення стандартів життя. Про першу нараду «Народна Воля» інформувала у № 15-16 від 15 лютого ц. р.

Учасники наради проана­лізували стан виконання протокольних доручень, переглянули відеоролик, спрямований на донесення до краян інформації про можливість придбати медикаменти за зниженими цінами. Для цього Ємілія Сем`янів продемонструвала зразок рекламного плаката-листівки, що повинен бути в кожній аптеці у зручному для відвідувачів місці. «Агітка» у доступній формі наголошує, що кожен «гіпертонік» району може придбати ліки за рецептом. А лише вперше виявлених таких хворих у Надвірнянщині уже налічується 23 тисячі (!). Передбачена щомісячна субвенція (21-22 тис. грн.) із Державного бюджету на відшкодування аптекам вартості лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту. Перелік аптек, де можна купити ліки зі знижкою, «Народна Воля» опублікувала у № 3-4 від 11 січня ц. р.

Тим часом, як повідомили фахівці ЦРЛ, у семи аптеках за останні два зимові місяці отоварено рецептів на суму понад 7 тис. грн. У контексті цього простежується тенденція, що рецептів виписують менше, але отоварюють більше, констатували деякі учасники наради.

Питання з порядку денного не знято. Очікується, що воно стане предметом розгляду на колегії РДА 26 березня ц. р.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!