Газета по-надвірнянськи
 

Дороги, проекти, гості – далеко не всі весняні клопоти

18 березня 2013, 12:27 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 828 переглядів

Тридцять перша сесія Надвірнянської міської ради 7 березня ц. р. зібрала у залі засідань понад 20 депутатів із 38, що власне стало достатнім для початку роботи і прийняття рішень. Оскільки сесія збіглася у часі з двома святами, котрі відзначають вкінці першої декади березня, то Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович з гідною пошаною відгукнувся про них, сердечно вітаючи усіх учасників сесійного засідання із 199-ю річницею від дня народження Т. Г. Шевченка, а прекрасну половину людства, зокрема, ще із 8 Березня.

Стисло торкнувшись ос­новних віх життя і творчості геніального поета, Зіновій Андрійович процитував закличні Тарасові слова: «Борітеся – поборете…», зазначивши, що поетична спадщина Кобзаря особливо актуальна у нинішній час. Опісля з нагоди 8 Березня міський голова вручив розкішні троянди не тільки депутаткам міської ради, але й усім присутнім жінкам, котрі з тією чи іншою метою прийшли, щоб узяти участь у роботі сесії. Керівник міської громади побажав, щоб два прекрасні свята – Міжнародний жіночий день і День матері – завжди були поєднані і займали шанобливе місце у житті кожної берегині українського роду.

Перед початком роботи сесії до депутатів із проханням посприяти у створенні алеї випускників у парку ім. І. Франка звернулися 11-класники Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. За їхніми словами, завдяки реалізації такого проекту, коли кожен випуск­ник міста садитиме своє деревце, упродовж кількох років парк омолодиться, а юнацтво Надвірної якнайглибше прилучатиметься до творення добрих справ. Міський голова пообіцяв учням подумати над цією ідеєю спільно з депутатським корпусом.

Не забув Зіновій Андрійович привітати із днем народження і депутатів, які відзначали його у лютому. Це, власне, стало продовженням традиції, що уже віддавно сформувалася у міській раді, як, зрештою, й інші, варті уваги, починання.

* * *

Підбиваючи підсумки роботи у міжсесійний період, міський голова звернув увагу на опалювальний період, який підходить до завершення, рекультивацію полігону ТПВ, вуличне освітлення тощо. Чимало часу Зіновій Андрійович відвів у своєму звіті капітальному ремонту доріг Надвірної. Найбільше голова переймається зараз станом вулиць Гетьмана Мазепи, В. Чорновола, Соборна, котрі не належать до комунальних, але за їхнім станом просто уже неможливо спостерігати. В облдержадміністрації запевнили, що керівництво області виїде безпосередньо на місця, щоб визначитися з першочерговістю дорожних ремонтів. Це хоч трохи обна­діює на противагу тій неофіційній інформації про, начебто, передачу всіх автошляхів у комунальну власність уже в недалекому майбутньому.

На думку міського голови, взятися варто хоча би за ямковий ремонт, а то б скільки не звертатися до обласних «автодорівців» – завжди надсилатимуть відписки про недостатнє фінансування. У ролі такого собі прохача міська рада відчуває себе останні півдесятка років, намагаючись відшукати будь-які ресурси. Хоча, з часом, замість асфальту вкладатимуть бруківку, переконаний Зіновій Андрійович. Він звернувся до депутатів із закликом контролювати процес ремонту міських доріг, як щойно він розпочнеться. Та й взагалі, голова міста впевнений, що «автодорівцям» доцільніше ремонтувати менше дорожнього полотна, але якісніше. Тобі була би якась користь із таких ремонтів і дороги «не сходили» б разом зі снігом навесні… До речі, міська рада не підписує акти виконаних робіт. «Автодорівці» – і виконавці, і контролери.

А тим часом уже на початку квітня Надвірна очікує гостей. Приїдуть делегації міст-побратимів із Польщі (Пруднік), Чехії (Крнов) та Італії (Сан-Жюстін). Очікують, що поїздка-відповідь відбудеться влітку.

* * *

Депутати підтримали звернення міського голови до виконавчої влади області та народного депутата України у в/о № 87 Юрія Дерев`янка щодо винайдення ресурсів для розв`язання проблеми водопостачання у Надвірній (придбання резервуару питної води об`ємом 5 тис. м3 за 4 млн. грн.; облаштування центрального водопроводу на вул. Комунальна-Мельничука за 6 млн. грн. за програмою «Питна вода»; заміна водопровідної мережі на вул. Грушевського за 3 млн. 100 тис. грн. тощо).

Підготовлено і затверджено на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування проекти: «Місто трьох фортець», «Забезпечимо наших дітей комфортним відпочинком» та «Європейському місту – європейський парк». Загалом, у міській раді беруться за написання 25 проектів на обласний конкурс.

* * *

Секретар міської ради Тарас Пекарський поінформував про обрання заступником голови обласної федерації самбо депутата міської ради Романа Мажака, а також озвучив депутатські запити. Серед них – Віктора Веселовського – про щоквартальний звіт керівників комунальних підприємств; щодо ремонту будинку № 21 на вул. Гетьмана Мазепи; про перерахунок комунальних послуг КП «Надвірнянський житловик»; Романа Будзака – про стан виконання рішень сесії міської ради стосовно пасажирських перевезень; Тараса Новосельського – про встановлення світлофорів на пішохідних переходах вулиць Гетьмана Мазепи і В. Чорновола; Богдана Зеленчука, Романа Мажака – щодо роботи міськвиконкому.

* * *

Рішенням сесії надано дозвіл на зняття коштів (489300 грн.) із депозиту (бюджет розвитку) на: капремонт даху будинку № 3 на вул. К. Левицького; заміну вікон ДНЗ «Пролісок» та «Сніжинка»; впровадження автоматизованої системи оптимізації роботи водопровідної мережі та першого підйому (КП «Надвірнаводоканал»); придбання трансформатора на КНС «Очисні споруди»; капремонт водопроводів до будинку № 13 на вул. Кобринської та на вул. Мазепи-Визволення; облаштування вуличного освітлення.

* * *

Ще одним рішенням надано дозвіл на зняття коштів із депозиту (екологічний фонд) на: придбання сміттєвоза; роботи з берегоукріплення р. Бистриця у мікрорайоні першого підйому; капремонт та облаштування майданчиків для збору ТПВ у житловому секторі багатоквартирної забудови; придбання сміттєвих урн; видання екологічного календаря; проведення екологічного фестивалю.

* * *

Депутати залишили без обговорення і затвердили ставки єдиного податку на попередньому рівні. Затвердили також статути КП «Надвірнаводоканал» у новій редакції.

* * *

Питання про доповнення переліку нерухомих об`єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем, приміщенням ЦТП (центрального теплового пункту) на вул. Княгині Ольги не набрало потрібної кількості голосів для позитивного вирішення.

* * *

Депутати своїм рішенням у міському бюджеті на 2013 і 2014 роки передбачили 297 тис. грн. для відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва у зв`язку з відведенням земельної ділянки в урочищі «Чобіток» для облаштування полігону ТПВ.

* * *

Внесено зміни у план соціально-економічного розвитку на 2013 р. Вирішено виділити 1475 грн. із залишку минулого року (загальний фонд) для придбання лічильника холодного водопостачання в ДНЗ «Квітка Карпат».

* * *

Депутати надали згоду на переобладнання та перепланування незадіяної частини орендованого ЦТП на вул. Княгині Ольги під швейний цех із пошиву постільної білизни та склад твердого палива (дров) для реконструйованої паливної котельні (без зміни зовнішніх розмірів та контурів споруди ЦТП).

* * *

Загалом депутати обговорили та прийняли рішення із понад півсотні питань.

За матеріалами

ХХХІ сесіїЛеся ДУТЧАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!