Газета по-надвірнянськи
 

Інтронізація Папи Франциска

22 березня 2013, 11:56 | Рубрика: Духовність, Світ, Свята Версія для друку Версія для друку 822 переглядів

19 березня 266-ий Папа Римський Франциск, 76-річний Хорхе Маріо Берґольо, офіційно вступив на Святий престол. На його інтронізацію вперше в історії Католицької церкви після розколу християнства, тобто після 1054 року, приїхав Вселенський патріарх, Архиєпископ Константинопольський Варфоломій.

Однією з перших Папу привітала президент Аргентини Крістіна Фернандес де  Кіршнер. Хоча донедавна екс-архиєпископ Буенос-Айреса різко критикував владу цієї країни, зокрема, за ліберальну позицію щодо одностатевих шлюбів тощо. До цієї історичної події в апостольській столиці долучилися делегації із 132 країн, у т. ч. 31 президент та 11 глав урядів, а також офіційні представники багатьох релігійних громад різних віросповідань світу та близько мільйона віруючих і туристів.

Україну у Ватикані представляв віце-прем`єр-міністр Костянтин Грищенко.

Під час пересування площею Святого Петра в авто з відкритим верхом Папа двічі зупинився: перший раз привітав паралізованого чоловіка, другий раз поцілував переданих йому через охорону малих дітей. Перед месою Папі вручили папську мантію з вовни ягнят та «каблучку Рибалки» – перстень із зображенням Святого апостола Петра, який виготовлений із позолоченого срібла (у попередника Бенедикта ХVІ цей перстень був із чистого золота).

У своїй тронній промові (гомілії) Папа Франциск закликав усіх, хто займає відповідні посади в економічній, політичній та суспільній галузях, усіх чоловіків і жінок доброї волі бути опікунами творіння, Божого плану, який вписаний у природі, опікунами свого ближнього і сере­довища. «Не дозволимо, щоб нищення і смерть були супутниками нашого світу!» – молитовно звернувся Папа. Надію на зближення різних гілок християнства за понтифікату Франциска подає, зокрема, спільна молитва Папи разом із патріархами східних церков біля гробу Святого Петра у Ватиканських ґротах.

Великі надії щодо визнання Патріархату своєї церкви плекають українські греко-католики, бо Папа Франциск знає проблеми та історію УГКЦ, був вихованцем священика УГКЦ Степана Чміля. А ще мабуть додає надії у цьому і сам день інтронізації Папи – 19 березня. У цей день прилітають бузьки, віщуючи весну. Цього дня народилися світочі української літератури – Максим Рильський, Ліна Костенко. Чом не добра прикмета розвитку і становлення міцнішої духовності нашого народу? І цілком ймовірним може стати офіційний візит Папи в Україну у рамках святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України та Всецерковної прощі з нагоди освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві на Лівому березі Дніпра у серпні ц. р.

Іван ГРИДЖУК (текст) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!