Газета по-надвірнянськи
 

Михайло Вишиванюк: «2013-й оголошено роком доріг в області»

1 березня 2013, 11:54 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 954 переглядів

Внаслідок присвоєння статусу «гірських» трьом селам Рожнятівського району та районному центру селищу Рожнятів жителі цих населених пунктів додатково отримають 10 млн. грн. Про це на підсумковій розширеній прес-конференції 25 лютого повідомив голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк у прямому ефірі ОТБ «Галичина» з участю журналістів всеукраїнських ЗМІ і Прикарпаття.

«Це доплати у різних формах, – наголосив голова ОДА. – На сьогодні до гірських в області належать 266 населених пунктів. Вони отримують доплати до пенсій, зарплат. 25% до зарплати мають працівники бюджетної сфери, 20% – до пенсії. Це суттєва надбавка».

Таке зрушення щодо статусу гірських нових населених пунктів сталося як результат чергового «Діалогу з країною» Президента України Віктора Януковича 22 лютого, коли громада села Підлісся Рожнятівського району звернулася до Глави держави щодо надання їхньому невеличкому селу статусу гірського відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів».

Голова ОДА підсуму­вав роботу народно-господар­ського комплексу Івано-Фран­ківщини за три роки діяльності у складі нинішньої президентської команди. Він відзначив, що вперше за останні роки на Прикарпатті зафіксовано природній приріст населення, що з 2010 року в нашому краї реалізують програму розвитку області «Писанкове Прикарпаття». Лише торік оновлено і капітально відремонтовано і заново збудовано 547 об`єктів соціально-культурного та господарського призначення проти 365 у 2010-му. З усіх джерел фінансування використано для цих об`єктів 420 млн. грн. Прикметно, що серед них є й такі, які оновилися завдяки ініціативі і трудовому внескові сільських і селищних рад, їхніх громад у рамках участі в обласних та районних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Чимало таких об`єктів і в Надвірнянщині. За запевненням голови ОДА, за домовленістю з керівництвом обласної ради суму, використану на реалізацію цих проектів торік – 84 млн. грн. – у цьому році хочуть подвоїти. Торік на Прикарпатті реалізували промислової продукції на 22,8 млрд. грн. А в сільському господарстві торік рекордним був збір зернових – 615 тис. тонн при середній врожайності 40,7 ц збіжжя з гектару, помітно майже на 10 тис. голів зросло поголів`я ВРХ.

Щодо оголошення 2013-го року роком доріг у нашій області, то голова ОДА Михайло Вишиванюк бачить вихід із ситуації щоб до цієї справи залучити держлісгоспи області і передати їм в управління згідно з рішеннями сесій районних рад дороги комунальної власності, якими користуються лісовозні автомашини. За підрахунками таких доріг в області майже половина і більшість з них перебуває у плачевному стані.

Висловив очільник області і своє міркування щодо оптимізації мережі бюджетних установ, згадавши при цьому про відміну розпорядження ОДА № 59 від 31 січня ц. р. з цього питання. Він переконаний, що коли йдеться про реорганізацію школи у тому чи іншому населеному пункті, то найперше остаточне і вирішальне слово у цьому за громадою села, яке має бути економічно і соціально-справедливо обгрунтованим.

Голова ОДА висловився однозначно про настійливу і вперту потребу на рівні області і кожного районів шукати інвесторів і пропонувати їм привабливі власні інвестиційні проекти – тільки тоді до нас піде інвестор і можемо розраховувати на зрушення у господарці.

Що стосується виконання програми реконструкції та введення в експлуатацію об`єктів соціально-куль­тур­ного та господарського при­зна­чення, інновацій у Над­вірнянському районі у 2012 році, то варто відмітити, що майже півсотні об`єктів цієї категорії оновилися і відремонтовані. Зокрема, ремонт приміщень, заміна вікон, ремонт дахів, облаштування внутрішніх туалетів, ремонт системи водопостачання та водовідведення проведено у школах – Пасічнянській, Ланчинській (ЗОШ І-ІІІ і ЗОШ І-ІІ ст.), Білоославській, Стримбівській, Надвірнянській № 2, Переріслянській, Каміннецькій, Гвіздській, Надвірнянській школі-інтернаті, Назавизів­ській, Зеленській, Бистрицькій, Зарічанській, Верхньомайданській, Делятинській І-ІІ ст., Делятинському НВК. Для оновлення приміщення аптеки № 100 і її капітального ремонту використано 140 тис. грн. бюджетних коштів. Для капітального ремонту даху Ланчинської дитячої музшколи – 147 тис. грн. з райбюджету; для ремонту харчоблоку та покрівлі ДНЗ «Сніжинка» у Надвірній – 103,9 тис. грн.; відкриття після капремонту ДНЗ у Бистриці – 19,1 тис. грн. з місцевого бюджету; введення після реконструкції плавального басейну у Делятинському НВК – 146 тис. грн. з облбюджету і 46 тис. грн. з райбюджету; відкриття оновленого приміщення дитсадка у Красній – 30 тис. грн. з райбюджету і 3,9 тис. грн. – сільський бюджет; відкриття відремонтованого приміщення шкільної їдальні Ланчинської ЗОШ І-ІІІ ст.: 31 тис. грн. з райбюджету і 80 тис. грн. з облбюджету.

Окремо можна відмітити оновлення у галузі охорони здоров`я. Зокрема, відкриття центру нефрології та діалізу у Надвірнянській центральній райлікарні вартувало 288 тис. грн. з райбюджету і 77,6 тис. грн. – спецкошти центральної райлікарні, а відкриття рентгенкабінету у цій же лікарні – 814 тис. грн. з держбюджету і 10,15 тис. грн. – спецкошти ЦРЛ.

У сфері культури можна відмітити завершення ремонту Народного дому у Цуцилові, на що використано з районного бюджету 41 тис. грн.; ремонт Народного дому у Делятині – 60 тис. грн. із селищного бюджету; поточний ремонт сільського клубу у Пасічній – 54 тис. грн. із сільського бюджету; ремонт дитячої музичної школи у Тисменичанах – 25 тис. грн. із райбюджету. Відкриття оновленого приміщення адмінбудинку сільської ради у Заріччі – 38,3 тис. грн. (кошти територіальної громади).

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!