Газета по-надвірнянськи
 

Націоналістичні постулати від Олександра Сича

22 березня 2013, 11:35 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 658 переглядів

Минулого тижня районна юнацька бібліотека зібрала у своєму просторому залі не тільки бібліотечних працівників, але й широку громадськість краю, депутатський корпус районної та Надвірнянської міської рад. Завітали й голова районної ради Василь Попович, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Тут відбувалася презентація книги Олександра Сича «Український націоналізм: традиція і модерн», що вийшла позаторік друком в івано-франківському видавництві «Місто-НВ». Творчий доробок історика-науковця, політолога й довголітнього політика-практика, кандидата історичних наук, донедавна голови Івано-Франківської обласної ради, а відтепер – ще й народного депутата України Олександра Сича представляла директор ЦБС Марта Кушнерчук. Вона зауважила, що цінність цієї книги у побудові її на власних думках, судженнях автора, який всю свою практичну діяльність незмінно й винятково проводив у руслі націоналізму як ідеології та політичного руху. Його однопартієць, соратник і заступник голови обласної організації ВО «Свобода», депутат обласної ради Василь Попович актуальність книги вбачає в авторському трактуванні сучасної сутності українського націоналізму, його конструктивного потенціалу в процесі розбудови Української держави та обгрунтування потреби його принципового протистояння лібералізмові як ідеології глобальної денаціоналізації. Усе це вміщено у семи розділах: «Історія», «Світогляд», «Постаті», «Націоналізм і демолібералізм», «Інтерв`ю», «Рецензії» та «Націоналістичний вишкіл».

Сам же Олександр Сич зауважив, що ідея цієї праці виникла у процесі спілкування з друзями й однодумцями, які й запропонували йому концентрувати все висловлене, написане й напрацьоване по темі націоналізму в один збірник. Олександр Сич не вважає його монографією, але його структура і зміст сформовані так, що окремі публікації, гнучко й логічно взаємодоповнюючи одна одну, дають цілісне бачення історії українського націоналізму. Хронологічно публікації охоплюють період останніх 10 років.

Словом, небайдужі краяни можуть і мають унікальну можливість почерпнути для себе чимало нового, що у деяких випадках, навіть, ламає стереотипи. Варто лише погортати цю книжку і зупинитися, приміром, на сторінках 118, 120, 121-123, 138-139…

У своєму збірнику Олександр Сич з особливою увагою цитує перших українських націоналістів Миколу Міхновського, зокрема його десять заповідей, Степана Ленкавського… Він твердить, що якщо у ХХ ст. національною ідеєю була боротьба за визволення, то нині вона повинна полягати у наповненні української незалежної держави національним змістом. Автор вважає, що нині в Європі – ренесанс націоналізму, оскільки глобалізм, про який так часто говорять останнім часом, це і є той самий французький і німецький націоналізм.

Олександр Сич своєю книгою зачепив присутніх, як мовиться, за «живе» і нікого не залишив байдужим. То ж не дивно, що презентація переросла у кількагодинне цікаве спілкування на болісні нині для кожного українця теми, про сьогодення і реальні перспективи України.

Олександр Сич відповів на численні запитання учасників зустрічі (скажімо, про люстрацію, питання про що ще довго буде актуальним в Україні і давно назріло, вважає О. М. Сич), охарактеризував сьогоднішню суспільно-політичну ситуацію в країні, а його прогноз щодо роботи Верховної Ради цього тижня збігся, до речі. Хоч і до повторних виборів «свободівці» також готові, наголосив парламентар.

У Верховній Раді Олександр Сич працює першим заступником голови Комітету з питань науки й освіти. Акцентуючи увагу на своєму депутатстві, він розповів, що проводить регулярні зустрічі зі спеціалістами освітянської галузі у різних форматах. Спілкуючись з ними, означив для себе ті «прогалини» у законодавстві, які нині не дозволяють повноцінно функціонувати освіті, а також виявив невідповідність між підзаконними актами і законами. Зустрічався з керівниками ДНЗ обласного центру. За результатами цих зустрічей Олександр Сич підготував законопроект про вдосконалення формування комплектації груп у ДНЗ; підготував запити до керівництва держави з тих проблем у підзаконних актах, а також щодо недосконалості законодавства у частині соцзахисту працівників освіти; спільно з колегою Богданом Бенюком надіслав запит щодо скорочення в УБР, про що «Народна Воля» уже інформувала. А нещодавно завершив роботу над законопроектом про формування таких структур, котрі повинні займатися працевлаштуванням випускників вузів.

Зараз Олександр Сич має чотирьох помічників, які працюють на постійній основі у статусі держслужбовців. Троє з них трудяться безпосередньо у виборчому окрузі, а один – у Києві, допомагаючи йому готували законопроекти, запити тощо.

Фракція ВО «Свобода» у парламенті доручила О. М. Сичу опікуватися округом не лише в Івано-Франківську, але й представляти усе Прикарпаття. Загалом Олександр Сич переконаний, що ті процеси, що відбуваються нині у державі, ведуть до позитиву. Стосовно акції «Вставай, Україно!», то, у першу чергу, треба піднімати людей на Сході України, щоб звідти зайнялося опозиційне полум`я, вважає парламентар-«свободівець».

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!