Газета по-надвірнянськи
 

НГВУ «Надвірнанафтогаз»: нові шляхи партнерства

22 березня 2013, 11:45 | Рубрика: Влада, Духовність, Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 2,813 переглядів

Діяльність НГВУ «Надвірнанафтогаз» завжди у полі зору нашого часопису. Адже це підприємство – наче серце краю, в якому пульсує яскрава історія нафтопромислів і не згасають обнадійливі сподівання на розвиток галузі у майбутньому. Ми уже інформували про ідею та хід створення Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району. Минулого тижня досягнуто нових конструктивних домовленостей для подальшої реалізації задумів.

Цьому посприяли як профспілкові лідери структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта», так і районна та Пнівська сільська влада. І ось яким чином.

Дружня допомога Музеєві – від об’єднаного профкому ПАТ «Укрнафта»

12-14 березня ц. р. на території Надвірнянського нафтопромислового району відбулось виїзне засідання об’єднаного профспілкового комітету працівників ПАТ «Укрнафта» (ОПКП), в якому взяли участь голова об’єднаного профспілкового комітету працівників ПАТ «Укрнафта» Ігор Копач, голова ОПКП ПАТ «Укрнафта» у 1999-2012 роках Володимир Тютюгін, голови профкомів структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта», зокрема, голова профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» Юрій Костик, працівники ОПКП ПАТ «Укрнафта» і запрошені – голова Івано-Франківської обласної ради профспілок Ігор Басюк та голова Івано-Франківської обласної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Святослав Остап’юк.

Учасники засідання під час перегляду документального фільму про діяльність підприємства

Програма цього поважного зібрання, спланована організаторами, – насичена і змістовна. Першого дня гості ознайомились із досягненнями приймаючої сторони – НГВУ «Надвірнанафтогаз» – та з першими результатами діяльності Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району. Із цією метою в приміщенні актової зали НГВУ «Надвірнанафтогаз» 12 березня 2013 р. для гостей продемонстрували цікавий фактаж.

На початку засідання начальник відділу з видобутку нафти й газу і буріння свердловин НГВУ «Надвірнанафтогаз» Ігор Гнип представив на розсуд гостей документальний фільм про діяльність НГВУ «Надвірнанафтогаз» на Микуличинському газоконденсатонафтовому родовищі, в якому автори подали загальну характеристику цього родовища, історію його розробки й експлуатації та стисло розкрили комплекс заходів НГВУ «Надвірнанафтогаз», спрямованих на інтенсифікацію видобутку вуглеводнів на цьому родовищі. Наша газета вже писала про окремі з них – це спорудження газліфтної компресорної станції, лінії електропередач та службово-побутового комплексу в горах.

Про діяльність навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз» та заходи із покращення навчального процесу і матеріально-технічної бази НКК розповів його директор Дмитро Катрич. За минулий рік цей заклад зазнав чималих перетворень – під час капітального ремонту стали кращими і приміщення учкомбінату, і його територія. З метою оновлення навчально-методичної бази в комбінаті планують створити науково-дослідну лабораторію інновацій навчального процесу. На думку директора НКК, це дозволить комбінату йти в ногу з науково-технічним прогресом, додасть новизни у навчальний процес, сприятиме його модернізації, що допоможе краще засвоювати теоретичні знання й набувати практичних навиків багатьох робітничих професій, котрих навчають в учкомбінаті. Для подальшого розвитку навчального процесу в НКК планують розвивати співпрацю з іншими навчальними закладами, науковими установами, громадськими організаціями, котрі займаються нафтогазопромисловою тематикою. Серед найперших НКК налагодив співпрацю із громадською організацією «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району», котра створює в нашому районі Музей нафтопромислів.

Голова громадської організації Ігор Гузійчук доповідає про хід створення Музею

Про створення Музею та результати його діяльності гостям розповів голова громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук. Він охарактеризував основні віхи становлення нафтогазової промисловості на теренах Прикарпаття та хід створення Інституту і Музею, звернув увагу на проблему втрати багатьох цінних об’єктів нафтовидобутку різних історичних періодів. Основною причиною цього вважає байдужість до своєї історії, минувшини краю, а ще – відсутність належно організованої, дієвої музейної установи в цій галузі. Саме це і спричинило виникнення ідеї створення музею нафти, гуртування групи однодумців довкола неї, створення громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» та, як наслідок, заснування у липні 2012-го Музею і формування його керівного органу – Координаційної ради. Музей почали формувати, базуючись на досвіді створення та функціонування подібних музейних установ світу – для цього вивчили досвід музеїв у Польщі (Бубрка), Румунії (Плоєшті), Норвегії (Ставангер), Росії (Ханти-Мансійськ та Альмєтьєвськ) і багатьох інших. Правда, як зазначив Ігор Гузійчук, фінансові можливості Інституту поки що дозволили безпосередньо побувати лише у двох з них – Бориславі (Україна) та Бубрці (Польща). Досвід інших музеїв вивчали через мережу Інтернет.

Науковий консультант Музею Ігор Темех інформує про дослідження історії нафтопромислів

Розповідь про діяльність Координаційної ради продовжив науковий консультант Музею, кандидат юридичних наук, доктор філософії права Ігор Темех, котрий повідомив про хід та результати досліджень історії Надвірнянського нафтопромислового району. Влітку-восени 2012 р. співробітники Музею здійснили ряд експедицій для дослідження місць колишніх нафтопромислів у селищі Битків Надвірнянського, селах Слободі (колишня Слобода-Рунґурська) Коломийського, Ріпному Рожнятівського, Старуня Богородчанського районів та в околицях м. Борислава Львівської області. А в зимовий період, коли проведення експедицій ускладнене погодними умовами, досліджували архіви і бібліотеки – Івано-Франківський обласний державний архів, Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Івана Франка, Центральний державний історичний архів України  у Львові, бібліотеку Львівської Політехніки, багато сільських бібліотек нашого району. Віднайдено чимало документів сере­дини ХІХ – початку ХХ століть, які можна поділити на чотири групи: нормативні документи, котрі регулювали гірничу справу; організаційні документи нафтопромисловців; наукові видання тих часів; креслення, мапи, схеми, інша технічна документація.

Частина експозиції Музею

Ще Ігор Темех повідомив про подальший розвиток співпраці між Музеєм та НКК – у рамках святкування 50-річчя НКК НГВУ «Надвірнанафтогаз». Вони спільно запланували провести у вересні 2013 року на базі НКК НГВУ «Надвірнанафтогаз» науково-практичну конференцію «Професійне навчання працівників робітничих професій у нафтогазовій промисловості Східної Галичини (Західної України): становлення, сучасний стан і перспективи розвитку».

Представники Музею запевнили, що запланували ще багато робіт, продовжують облаштовувати експозицію Музею, і докладуть всіх зусиль, щоб до наступного професійного свята нафтовиків у вересні 2013 року відкрити для відвідувачів експозицію Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району.

Першим важливість Музею підкреслив Володимир Тютюгін – голова об`єднаного профкому ПАТ «Укрнафта» у 1999-2012 роках

Начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна позитивно відгукнувся про результати діяльності ініціативної групи зі створення Музею наф­ти в Надвірнянському районі, наголосив, що наявність такого музею є мірилом цивілізованості підприємства, показником його пошани до попередніх поколінь та їх здобутків, і закликав присутніх на семінарі долучитись до реалізації цієї ідеї. Володимир Тютюгін зазначив, що справа, котру реалізовує громадська організація, є дуже важливою й актуальною для усіх підприємств ПАТ «Укр­нафта», запропонував усім представникам структурних підрозділів Товариства допомогти створити Музей нафтопромислів у Надвірній та побажав творцям Музею успіху й удачі в їх нелегкому та дуже почесному починанні.

Ігор Копач – голова об`єднаного профкому ПАТ «Укрнафта» – підтримав ідею створення Музею

Голова профкому НГВУ «Долинанафтогаз» Володимир Марилів схвально поставився до ідеї створення Музею та запропонував його організаторам дослідити історію становлення нафтопромислів Аргентини, оскільки туди в 1924-1932 роках прибула велика кількість емігрантів із теренів Західної України, частина із яких тут працювала на нафтопромислах.

Ігор Копач, підсумовуючи засідання першого дня роботи, подякував організаторам за дуже змістовну інформацію, підтримав перетворення, котрі відбуваються в НКК НГВУ «Надвірнанафтогаз», та запевнив, що об’єднана профспілкова організація працівників ПАТ «Укрнафта» підтримує ідею створення Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району і приєднається до цього незворотного процесу. Для цього Ігор Васильович запропонував голові громадської організації звернутись до профспілкових комітетів усіх структурних підрозділів ПАТ «Укр­нафта», які нададуть посильну допомогу у створенні Музею. Ці слова підтримали усі присутні на засіданні голови профкомів структурних підрозділів ПАТ «Укр­нафта» – Долинського газопереробного заводу Зіновій Грицей, НГВУ «Долинанафтогаз» Володимир Марилів, Прикарпатського УБР Григорій Третяк, НГВУ «Бориславнафтогаз» Михайло Драбчук, Бориславської центральної бази виробничого обслуговування Юліана Дмитруш, НГВУ «Полтаванафтогаз» Сергій Колініченко, Полтавського ТУ Тетяна Іржавська, Охтирського УБР Олександр Скринник, монтажно-налагоджувального управління Ігор Ярчуківський та Гнідицького газопереробного заводу Тетяна Левченко.

Діапазон співпраці нафтовиків із громадою

Плідною і конструктивною стала спільна нарада керівництва райдержадміністрації, НГВУ «Надвірнанафтогаз» і депутатів Пнівської сільської ради. Голова РДА Юрій Касіянчук, представивши начальника відділу капітального будівництва РДА Лідію Захарко, заступника начальника відділу культури і туризму РДА Ольгу Багрійчук, керівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимира Чуприну та філії «Надвірнянський автодор» ДП «Івано-Франківський облавтодор» Віктора Зінкевича, Пнівського сільського голову Василя Гладиша та інших учасників наради, одразу задав діловий тон.

Голова Надвірнянської РДА Юрій Касіянчук та начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна – про діапазон співпраці

Юрій Касіянчук акцентував на значимості Музею історії нафтопромислів для теперішніх і наступних поколінь, котрі зможуть дізнатися, як починався промисловий видобуток нафти на Прикарпатті, які пройшов етапи, і не лише збагатитися знаннями, а й перейнятися почуттям гордості за рідний край.

Унікальний за своїм задумом в Україні Музей матиме позитивний вплив на розвиток туристичної галузі. Тому із великою увагою слухали розповіді голови громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігоря Гузійчука про створення Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району у с. Пнів та результати його діяльності, а також наукового консультанта Музею Ігоря Темеха про організацію, хід та результати досліджень історії Надвірнянського нафтопромислового району.

Начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна чітко аргументував зініційовану спільну нараду, інформуючи про діяльність навчально-курсового комбінату і заходи з його покращення. Тут проводять капітальний ремонт, підвищують ефективність навчання. Оновлюють наочно-інформаційні стенди, навчальні класи укомплектовують натуральними взірцями обладнання, інструменту та пристроїв, які використовують у нафтогазовій промисловості.

З метою модернізації навчального процесу торік на території НКК розпочали розміщувати наочне обладнання.

З цією ж метою за згодою правління ПАТ «Укр­нафта» на території НКК розміщують частину експозиції Музею. Експонати використовуватимуть й у навчальному процесі.

До райдержадміністрації та Пнівської сільської ради нафтовики звернулися за допомогою: надати згоду на упорядкування прилеглої до НКК території (зупинки громадського транспорту, кюветів тощо); перейменувати цю зупинку з «Учкомбінат» на «Учкомбінат-Музей нафти»; якісно відремонтувати дорожнє покриття на автодорогах Надвірна-Бистриця і Надвірна-Битків біля НКК та ін.

Голова ради старійшин с. Пнів Михайло Плитус і член цієї ради Ганна Хащук емоційно дали зрозуміти, що село живе не тільки цими проблемами. В першу чергу їх болить, що у такому великому селі немає належного дошкільного навчального закладу. А ще у школі та сусідніх будинках немає постійного водопостачання через низький тиск, потрібний пішохідний перехід (кладка) через річку та ін. То чи на часі, власне, Музей?

Депутат Роман Кричовський – за конструктивну співпрацю

Виважено і розсудливо висловив своє бачення молодий депутат Пнівської сільської ради Роман Кричовський: – Ідея Музею є доброю і корисною. Не всі сьогодні розуміють її важливість для себе. Сподіваємось, що його наявність у нашому селі допоможе вирішити і ряд застарілих проблем. Зокрема, у селі є вулиці без гравійного покриття. Просимо керівництво підприємства допомогти вимостити їх гравієм.

Володимир Чуприна визнав, що всі окреслені проблеми можливо вирішити. На його думку, доцільно відкрити благодійний рахунок для збору коштів на будівництво дитсадка, який можна спорудити методом народної будови. Для уможливлення допомоги у придбанні обладнання для водопостачання та транспортними послугами запропонував письмово звернутися до НГВУ та пообіцяв посприяти в їх виконанні.

Висловив прохання до жителів с. Пнів допомогти із благоустроєм прилеглої до НКК території. Підприємство для цього надасть необхідні знаряддя – лопати, граблі тощо. Нафтовики своїми силами уже почали чистити кювети уздовж дороги Надвірна-Бистриця у межах села Пнів.

Теперішній стан перехрестя доріг біля НКК. Воно потребує негайного капітального ремонту

Такий конструктивний діалог увінчався конкретними рішеннями на основі проекту благоустрою території: вибрати та виокремити ділянки для розміщення чотирьох павільйонів автобусних зупинок з усіх сторін перехрестя, влаштувати відкрите водовідведення та тротуари, освітлення перехрестя, нанести дорожню розмітку, організувати весняну толоку за участі усіх трудових колективів підприємств, які здійснюють господарську діяльність на території Пнівської сільської ради.

* * *

Одразу після цієї наради в актовій залі НГВУ «Надвірнанафтогаз» відбулось виїзне засідання сесії Пнівської сільської ради під керівництвом сільського голови Василя Гладиша, на якому прийнято, зокрема, два позитивних рішення для структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта»: надати дозвіл НГВУ «Надвірнанафтогаз» на заміну-ремонт газопроводу високого тиску від компресорної станції цеху підтримання пластового тиску до компресорної станції Пасічнянського газопереробного виробництва Долинського газопереробного заводу (ДГПЗ) ПАТ «Укрнафта» та дозвіл цьому заводу на реконструкцію виробництва з монтажем установки низькотемпературної сепарації.

Ремонт та реконструкція цих об`єктів дасть змогу збільшити об`єми вилучення рідких вуглеводнів та покращить якість газу, який подає ДГПЗ у мережі філії Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз», що в цілому сприятиме енергетичній незалежності в державі.

Віримо, що консолідованість, проявлена на нараді та сесії, триватиме і в практичній реалізації задумів.

Орися СПІВАК «Народна Воля»
Світлини Богдана МАКАРУКА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!