Газета по-надвірнянськи
 

Пам`ять про Героя – нетлінна

7 березня 2013, 11:50 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 779 переглядів

Надвірнянщина урочисто вшанувала пам`ять генерал-хорунжого командира УПА і Героя України Романа Шухевича.

Хода-марш пам`яті командира УПА Романа Шухевича у Надвірній

Поминальна служба Божа відбулася у церкві Воздвиження Чесного Хреста у Надвірній цього вівторка, 5 березня. Ходою-маршем із запаленими смолоскипами та із державними знаменами, а також прапорами УПА, ВО «Свобода» та ПП «Фронт Змін» під орудою голови рай­організації ВО «Свобода», депутата районної ради Михайла Іваночка учасники пам`ятного дійства вирушили до Символічної могили борцям за волю України. У колонах – депутати районної і міської рад на чолі з головою районної ради Василем Поповичем і Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем, представники громадських і політичних рай­організацій, молодь.

Дорогою скандували гасла: «Україна – понад усе!», «Шухевич прийде – порядок наведе» та інші.

На Могилі борцям за волю України поминальну панахиду відправили священики УГКЦ. Опісля відбулося народне віче.

Голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко мовив, що вірний син України Роман Шухевич загинув від рук московських «визволителів»: 63 роки тому у селі Білогорщі під Львовом він прийняв свій останній бій. Роман Шухевич – символ української нації, національно-визвольної боротьби всього українського народу, наголосив промовець. У ряду з усіма борцями за самостійність України він – на найвищому рівні. Був безпосередньо організатором і учасником усіх подій проти окупантів України. Його діяльність має стати для нинішніх і прийдешніх поколінь прикладом.

Михайло Іваночко зауважив, що Роман Шухевич ніколи не розчаровувався. Натомість зараз дуже багато розчарованих. Але ми повинні усвідомити: якщо б Роман Шухевич і його побратими розчарувались, то ми б ніколи не мали незалежної України. І Роман Шухевич, і Степан Бандера, і Євген Коновалець і мільйони українців, котрі віддали життя за волю, наказують нам, сучасникам, іти вперед, разом боротися. – Тішить, що нині нас підтримує багато людей, – зазначив Михайло Іваночко. – І ми прийшли з іншими опозиційними силами на цей мітинг. Бо нині, як ніколи, нам треба бути разом, боротися проти режиму.

Михайло Іваночко висловив упевненість, що прийде той день, коли наступить третя соціально-національна революція. (Дві уже були 1991-го, коли комуно-більшовицькі «вождики» поділили між собою владу; 2004-го, коли, як мовить народ, одна «банда» змінила іншу, і знову революцію зрадили). Третя революція вже не буде зраджена однозначно, переконаний лідер районних «свободівців». Проведуть люстрацію і назавжди знищать комуно-олігархічну систему. Михайло Іваночко запевнив, що рука не здригнеться змінити все на користь українців.

Голова райпроводу Братства вояків ОУН-УПА Михайло Юркевич стисло розповів про свою та боротьбу побратимів за незалежність України, закликав молодь приєднуватися до лав повстанців.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович зауважив, що ворог не дрімає, бо з підручників історії України викреслюють історію боротьби УПА… Тому дуже важливо не забувати історію рідної держави, а молодь має вчитися на подвигах Романа Шухевича і Степана Бандери. Тиждень тому Надвірна вшанувала пам`ять героїчних сестри і брата Марти і Мирона Свідруків. Це – наш святий обов`язок пам`ятати про героїв, підкреслив керівник міської громади.

Героїчної сторінки життєвого шляху Тараса Чупринки (одне із псевдо Р. Шухевича) торкнувся у своїй промові голова районної ради Василь Попович. Він був безкомпромісним борцем і патріотом, який залишився із власним народом, щоб до кінця своїх днів боротися за незалежність рідної держави. – Треба пам`ятати, що незалежність не дається раз і назавжди, – сказав, звертаючись до учасників віча, Василь Попович, – за неї треба боротися і мати силу й мужність відстояти її. Можна переписати підручники історії, але неможливо переписати історію. Можна скасувати Указ про присвоєння Героя України, але неможливо скасувати Героїв України, бо вони живуть у пам`яті і серцях народу. Своєю присутністю ми довели, що Україна є і буде, а молодь готова йти шляхом перемоги наших славних предків.

Народне віче завершилося спільним виконанням Гімну України та спільною світлиною. Патріотичну поезію читала і головувала на мітингу «свободівка», депутат Богородчанської районної ради Леся-Марія Рудик.

Леся ДУТЧАК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлина) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!