Газета по-надвірнянськи
 

Пацієнтів лікують за бюджетні кошти

22 березня 2013, 11:20 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 593 переглядів

Із 20 листопада минулого року у центральній районній лікарні функціонує центр нефрології та діалізу, де проводять сеанси гемодіалізу. Таким чином, Надвірна стала восьмим центром гемодіалізу в нашій області.

Доступність і наближення діалізних центрів до місця проживання людей (особливо для жителів гірських районів, де і слід очікувати значного росту кількості лікованих) є основним чинником зниження смертності. У Надвірнянському районі проживає 21 хворий, який потребує замісної ниркової терапії. Відділ забезпечений трьома апаратами «штучної нирки» та системою водоочищення фірми «GАМВRО» (Швеція). Зараз у центрі лікують 8 пацієнтів, які проходять процедуру гемодіалізу тричі на тиждень. Витратні матеріали для процедури забезпечують за кошти обласного бюджету, а медикаментозну підтримку, лабораторні обстеження – за рахунок районного бюджету.

У планах центру – відкриття консультативного нефрологічного кабінету (із липня 2013 р.), дооснащення центру ще двома апаратами для гемодіалізу, обслуговування всіх пацієнтів Надвірнянського району та м. Яремча. Робота консультативного нефрологічного кабінету включатиме амбулаторне лікування хворих із недугами нирок, затримку або попередження прогресування ниркової недостатності.

Лариса СУЛЯТИЦЬКА,

завідувач центру гемодіалізу Надвірнянської центральної райлікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!