Газета по-надвірнянськи
 

Податки честі, совісті і свідомості громадян

18 березня 2013, 12:21 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 705 переглядів

У дні, коли триває кампанія декларування доходів громадян, одержаних у 2012 році, керівництву райдержадміністрації не байдуже скільки громадян краю «зголоситься» цього разу виконати свій конституційний обов’язок. Важливістю цього має перейматись кожен громадянин, бо, як мовиться, із миру по нитці – громаді сорочка і неабияка.

Тому для нас не дивно, що кількість краян, які декларують свої доходи, з року в рік зростає. Вони усвідомлюють, що саме на податках утримують соціальну сферу. А якщо громадяни приховують свої доходи від оподаткування, то країні бракує коштів на розвиток культури, спорту, утримання шкіл, лікарень. Від добросовісного виконання свого обов’язку перед державою щодо податкової повинності залежить життєвий комфорт і настрій кожного. Бо це і вчасно засипана яма на дорозі, і вивезене сміття, і харчування дітей у школі, будівництво спортивних та культосвітніх закладів.

У Надвірнянщині накопичилося багато проблем, які необхідно розв’язувати. Для цього необхідні великі кошти. І кошти, які надходять у місцевий бюджет, від декларування доходів, котрі не оподатковували, є міцною фінансовою підтримкою художників, культармійців, спортсменів.

Якщо ми хочемо жити у цивілізованій європейській державі, то повинні усвідомлювати й впроваджувати у життя ті цінності культури і поведінки, які притаманні європейським країнам.

Також запрошую подати декларації тих краян, котрі минулоріч мали певні види витрат і мають право на отримання податкової знижки, тобто на зменшення оподатковуваного доходу, а відтак на повернення з бюджету частини утриманого з їхньої зарплати податку на доходи фізичних осіб. Згідно із чинним законодавством декларування доходів цьогоріч триває до 1 травня. Часу вдосталь. Але, очевидно, не варто відкладати відвідування податкової служби до останнього весняного місяця. Сподіваємось на розуміння важливості конституційного обов`язку кожного свідомого, патріотично налаштованого та небайдужого за майбутнє нашої країни громадянина.

Юрій КАСІЯНЧУК,

голова Надвірнянської районної державної адміністрації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!