Газета по-надвірнянськи
 

Порядок забезпечення інвалідів автомобілями

22 березня 2013, 11:37 | Рубрика: Влада, Духовність, Економіка Версія для друку Версія для друку 1,133 переглядів

Постановою Кабінету міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 затверджений «Порядок забезпечення інвалідів автомобілями». Автомобілями забезпечують інвалідів за місцем проживання та реєстрації.

Необхідна підстава – висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним. Перелік цих медичних показань затверджує Міністерство охорони здоров’я.

Забезпечують автомобілями інвалідів департамент соціальної політики ОДА або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Облік інвалідів ведуть у розрізі категорій за окремою нумерацією (кожна категорія окремою чергою): із правом на першочергове забезпечення; позачергове забезпечення; у порядку загальної черги.

Першочергово забезпечують тих, котрі відповідно до ст. 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» належать до осіб, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

Позачергово автомобілі отримують: за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем – інваліди війни; інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років), в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; інваліди ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються; незалежно від наявності медичних показань для забезпечення автомобілем: інваліди І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліди війни І групи по зору або без обох рук; інваліди з куксами обох рук і ніг.

 У порядку загальної черговості автомобілями забезпечують:  інвалідів ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за відсутності медичних показань для забезпечення автомобілем; інших інвалідів, які мають відповідні медичні показання.

Департамент соціальної  політики ОДА розподіляє автомобілі згідно із суворою черговістю (з моменту постановки на чергу) у такому співвідношенні: 50 відсотків – особам із правом на першочерговість; 30 відсотків – особам, які мають право на позачерговість; 20 відсотків – особам усіх інших категорій у порядку загальної черги.

У разі відсутності на обліку для забезпечення автомобілями інвалідів, зазначених у підпункті 1, автомобілі розподіляють серед інвалідів, зазначених у підпунктах 2 і 3, у співвідношенні відповідно 60 і 40 відсотків.

Департамент соціальної політики ОДА згідно із черговістю 19 лютого 2013 р. на пільгових умовах інвалідові з дитинства Козюрак Світлані Дмитрівні видав автомобіль марки Gееlе (СК).

Марія СТРУТИНСЬКА,

головний спеціаліст відділу соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!