Газета по-надвірнянськи
 

Прес-конференція Президента України

7 березня 2013, 11:51 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

У п`ятницю, 1 березня ц. р. у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» у Києві відбулася прес-конференція Президента України Віктора Януковича. У прес-конференції взяла участь група журналістів із Прикарпаття.

Двогодинну прес-конфе­рен­цію Президент розпочав традиційним вступним словом, означивши непрості зміни, які відбулися у нашій країні з 2010 року. Глава держави наголосив, що сьогодні неабияк важливо зберегти і наростити темпи розвитку розпочатих змін.

У політичній площині сформовано дієву виконавчу вертикаль, ефективний центр вироблення реформаторських рішень. Ми створили всі можливі передумови для подальших перетворень.

А на запитання, як вплине на відносини з Росією підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Президент відзначив, що у відносинах з Європою наша країна завжди виконує обіцянки. А щодо північного сусіда, вона наразі відшукує прийнятну модель співпраці з Митним союзом.

Характеризуючи модель можливого консорціуму, Вік­тор Янукович однозначно заявив, що нашу «трубу» нікому не продаватимуть, а майбутнє підприємство не має бути монополістом. Умовний варіант – передача ГТС в оренду з рівним доступом до неї України.

Він вкотре назвав нинішню ціну 510-515 доларів за тисячу кубометрів «страшною проблемою» для підприємств галузі та країни. У цьому контексті Президент вважає заводи, які працюють на технології мартенівського виробництва сталі – збитковими.

Модернізація металургійного комплексу – питання модернізації фундаменту країни. Якщо ми модернізуємо цю галузь, а вона найбільший платник податків, ми піднімемо економіку країни.

Президент відповів на запитання представників регіональних, центральних та іноземних ЗМІ, які стосувалися як господарки у країні, так внутрішньої і зовнішньої політики; диверсифікації постачання вуглеводнів і врегулювання непростого питання щодо ціни на російське блакитне паливо; про потребу для нашої держави мати високо-технологічні центри розвитку економіки.

Офіц. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!