Газета по-надвірнянськи
 

Школа у Середньому Майдані: врахувати інтереси учнів та думку громади

18 березня 2013, 12:28 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 970 переглядів

Група жителів сіл Середній Майдан, Глинки, Вишнівці (усього 38 підписів) звернулася у лютому до голови районної ради Василя Поповича з приводу ситуації щодо реорганізації місцевої ЗОШ І-ІІІ ст. у ЗОШ І-ІІ ст.

У зверненні середньомайданці, зокрема, зазначають, що, враховуючи віддаленість їхніх сіл, стан доріг та погодні умови, вони вважають, що найкраще для їхніх дітей здобувати повну середню освіту у рідній Середньомайданській школі. Своє переконання підтверджують статистикою протягом трьох навчальних років із 2010-го по 2013-ий, яка засвідчує про річну наповнюваність учнів у 10-их класах відповідно 17, 10, 10 і в 11-их класах 8, 16, 10 учнів. У 2013-2014 навчальному році у 10-му класі хочуть навчатися семеро учнів, а в 11-му класі навчатимуться 10 учнів. А вже у 2014-2015 н/р у 10-му класі хотіли би навчатися 15 учнів, які тепер є восьмикласниками (усього зараз у 8-му класі – 21 учень). Окрім того, у згаданих трьох селах є будинки, в яких ніхто не проживає і ціни на них значно дешевші, ніж в інших населених пунктах району. Тому в них поселяються і будуть поселятися люди, в яких є діти шкільного віку. Приміром, у вересні торік поселилася сім`я із 4 дітьми (двоє – молодші школярі, двоє – дошкільнята).

Середньомайданці вдячні районній владі за виділений шкільний автобус. Однак, це не означає, що ним мають довозити старшокласників на навчання у Гаврилівську ЗОШ І-ІІІ ст. Бо при цьому будуть чималі витрати на пальне і ремонт автобуса, та й дітям доведеться витрачати більше часу на дорогу. Тому набагато легше дітям та їхнім батькам обрати професію після 9-го класу у навчальних закладах області. Хоча набагато краще для батьків відправляти дитину для здобуття професії після 11-го класу (бо й на гаманець легше, і на душі спокійніше) у рідній школі.

На засіданні президії районної ради 26 лютого під головуванням Василя Поповича, в якому взяли участь голова РДА Юрій Касіянчук та начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Михайло Винник, обговорили згадане звернення. Зокрема, Михайло Винник проінформував, що відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту» реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній формі власності, допускаються лише за згодою територіальних громад. Якщо у 2013-2014 навчальному році у 10-му класі буде менше 5 учнів, що зумовить організацію індивідуального навчання, то в такому випадку навчальне навантаження учнів 10-го класу складатиме не 35 годин на тиждень, а 12 годин, що спричинить погіршення якості освіти учнів, а в подальшому і низькі результати при проходженні зовнішнього незалежного оцінювання. У зв’язку з цим відділ освіти РДА ініціюватиме реорганізацію Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ст. у ЗОШ І-ІІ ст. Підвозитимуть учнів 10 класу до Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. шкільним автобусом. І все ж таки остаточне рішення – за громадою села Середній Майдан.

Члени президії з розумінням віднеслись до проблем, порушених у зверненні, одностайно висловили думку про те, що в питанні реорганізації школи потрібно вести діалог із людьми, членами територіальних громад сіл Середній Майдан, Глинки, Вишнівці, проводити з ними роз’яснювальну роботу. Зокрема, депутат, заступник керівника виконавчого апарату Ігор Писклинець зазначив, що за основу потрібно ставити інтереси дитини й учня, тобто забезпечити дітям нормальні умови навчання та розвитку. Звичайно, повинна бути врахована думка громади. Депутат, начальник відділу правового забезпечення виконавчого апарату Ігор Білоган висловився за те, що необхідно обов’язково враховувати норми чинного законодавства про те, що реорганізація шкіл може здійснюватись тільки за згодою громади. Тому потрібно йти до людей і пояснювати їм ситуацію. Депутат, начальник відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату Іван Забронський уточнив, що у випадку реорганізації Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ст. необхідно врахувати економічний ефект від реорганізації; вирішення проблеми працевлаштування вчителів цієї школи, посади яких будуть скорочені внаслідок реорганізації. Депутат Ігор Андруняк пропонує взяти до уваги той факт, що в Івано-Франківщині найбільше шкіл із туалетами на вулиці, а для цього варто активізувати роботу в районі з облаштування теплих туалетів у школах.

Голова районної ради Василь Попович переконаний, що до питання реорганізації Середньомайданської ЗОШ І-ІІІ ст. у ЗОШ І-ІІ ст. необхідно підійти з усією відповідальністю. Потрібно зустрічатися з жителями сіл Середній Майдан, Глинки, Вишнівці, проводити роз’яснювальну роботу. Приймаючи рішення, першочергово треба враховувати інтереси дітей. Слід взяти до уваги те, що у Гаврилівській ЗОШ І-ІІІ ст. є плавальний басейн, в якому після проведення необхідного ремонту могли б тренуватись школярі. Обласна та районна ради, проводячи конкурси проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, перевагу надають тим проектам, в яких передбачають облаштування теплих туалетів у школах.

Обговоривши згадане питання, президія районної ради рекомендувала районній державній адміністрації та відділу освіти РДА при прийнятті рішень щодо реорганізації навчальних закладів району: в першу чергу брати до уваги інтереси школярів; реорганізацію загальноосвітніх шкіл району проводити лише за згодою територіальних громад.

Голова ОДА Михайло Ви­шиванюк під час прес-конференцій у лютому-березні ц. р. наголошував, що проблема оптимізації (реорганізації) бюджетних установ, зокрема, і шкіл, є досить актуальною і потребує всебічного обгрунтування, однак найважливішим при цьому є думка і висновок місцевої громади.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!