Газета по-надвірнянськи
 

Цікаве Стрітення у Саджавці

29 березня 2013, 12:36 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 762 переглядів

Два свята поєднали саджавські бібліотекарі 15 лютого. Організували для читачів зустріч із членами літстудії «Бистрінь», жительками рідного села Галиною Христан, Марією Єрмакович, Мирославою Гордєєвою-Мельник.

У кімнаті урочистих подій оформили книжкову виставку «Срібні вершини «Бистріні», прикрашену вишивками і квітами. Ведуча вечора Ганна Федорчук розповіла історію заснування літстудії і провела перегляд літератури «Від «Страгори» до «Сонячних обріїв слова».

Активна читачка бібліотеки – студентка Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Руслана Гонтарук, яка і сама віршувала у поетичному клубі «Чарівників пера», познайомила присутніх із біографіями наших «бистрінців».

Першою з гостей розпочала свій виступ Мирослава Гордєєва-Мельник. Її поезії, написані в різні періоди, сподобалися присутнім. Молодь дуже цікаво реагувала на вірш про кохання, а поема про Т. Г. Шевченка так сподобалася всім, що директор будинку культури Уляна Грицюк запросила автора взяти участь у районному конкурсі читців.

Глибинно-народні поезії Марії Єрмакович зворушили до сліз юних і сивих. Особливо щиро аплодували віршам про маму і поезіям на духовну тематику. Різножанровість новел Галини Христан заставила задуматися присутніх про сенс буття, про героїчну молодь у рядах УПА, про чистоту людських взаємин.

Виступи авторів перепліталися з піснями ансамблю дівчат, яким керує художній керівник будинку культури Петро Сербенюк. А наш сільський музикант-віртуоз Василь Янчій прийшов на свято з мандоліною, сопілкою і скрипкою. Віночки народних мелодій, запальні гуцульські коломийки і ніжні звуки романсів ще раз підтвердили про незнищене багатство народного мистецтва і глибину людського серця.

Гостя вечора, завідувач дитячої бібліотеки смт. Ланчин Наталія Яремин розповіла про потрібність таких заходів, похвалила колег за співпрацю зі школою, подякувала дівчатам за чудові пісні, а саджавську літературну трійцю запросила до себе у гості на зустріч зі школярами Ланчина.

Саджавський сільський голова Михайло Христан розповів, що вже прочитав новий альманах літературної студії «Бистрінь». Присутні учителі Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст. дякували організаторам свята. На закінчення під акомпонемент Василя Янчія всі заспівали пісню «І у вас, і у нас хай буде гаразд».

Ганна ФЕДОРЧУК,

завідувач Саджавської бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!