Газета по-надвірнянськи
 

Твоє слово, Тарасе, невмируще

18 березня 2013, 12:26 | Рубрика: Влада, Духовність, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,584 переглядів

Хоч уже й промайнула 199-а річниця від дня народження генія українського слова і думки, великого Пророка рідної землі Тараса Григоровича Шевченка, та його твори залишаються нетлінними під віянням часу і навіть сьогодні несуть велике смислове навантаження, відбиваються у щирості почуттів і у пам’яті кожного свідомого українця. Великий Тарас залишив значний слід в історії не тільки української, а й світової літератури.

Вінок шани Пророку Великому Тарасові

Зорить у вічність гордий Кобзар

Грані його таланту променіли і вигравали барвами, незважаючи на те, що це була рідна ненька Україна, чи ворожа Росія, чи далекий і посушливий Казахстан. Він щиро радів, коли повертався на рідні простори. Та на жаль, тодішній режим розумів, що ці твори колись стануть значимими і тому співця свободи постійно гнали. Та талант не закриєш ні судовою забороною, ні засиллям у солдати, ні тюрмою.

Він, незворушний Тарас, цього прагнув більше власного життя. І саме ми, нащадки, повинні йому дякувати за його твори, за високий політ думки, за те, що він, незважаючи на важку ситуацію в Україні, оспівував її красу. Ми пам’ятаємо про тебе, Тарасе, і глибоко вклоняємося у пошані. Ти став одним із символів уже Незалежної України. У кожного народу є свій співець і Тарас Григорович є українським. Той, який золотими нитками вплівся в історію, і ми вічно про нього пам’ятатимемо.

З нагоди 199-ї річниці відбулися урочистості і в Надвірній. Під звуки муніципального духового оркестру керівники районної влади Василь Попович та Юрій Касіянчук поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка.

Навіть у дечому погода хотіла стати на перешкоді цьому. Та сміливо можна стверджувати, що ніщо не завадить чути слово про Тараса.

Аматорський народний хор РБК (кер. Ярема Павлик, кер. оркестру Сергій Орел)

Мистецькі присвяти Кобзареві

Урочистості із вшанування продовжилися у стінах районного будинку культури. Святково прикрашена сцена, де на всіх дивиться у глибокій задумі поет, у вестибюлі – виставки книжок і художніх робіт Степана Герилишина (уродженця Стримби). На сцені просто злітають полум’яні слова із вуст ведучої Галини Чуревич «Тарас Шевченко – один із геніїв світової історії, який запломенів в історії людства віщими знаками живого вогню. І цей вогонь сяятиме в небесах та на землі. 9 березня – день, який зійшов на світанку віку і притулив до серця України її пророка – Кобзаря – Тараса Шевченка». Розпочалося ж свято із музично-літературної та хореографічної композиції «Слово, пісня, душа Кобзарева, ви окраса й суть мого життя». Для створення цього свої зусилля поєднали Народний фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця» (кер. Олена Яченко), дитячий гурт читців із Пнівського будинку культури (кер. Галина Пуканюк) та аматорський ансамбль танцю «Горянка» (кер. Олена Здольник). Щиро і задушевно звучали вірші Тараса Шевченка, продекламовані переможцями районного огляду-конкурсу: Іриною Глуханюк, Тетяною Андріїв і Назарієм Олексином. Вони зуміли показати велич і політ поетової думки. Свої музичні присвяти подарували глядачам аматорські народні колективи: вокальні ансамблі «Скарбниця» із Гвіздського будинку культури (кер. Любомир Боднарук), «Сербиця» Молодківського народного дому (кер. Ганна Ковалюк), Надвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук), заслужений працівник культури України Ганна Макось (у двох виступах концертмейстер Артур Макось). Неабиякі емоції залишив спів народних аматорських вокальних ансамблю «Бистрянка» (кер. Ольга Молодій) і чоловічого квартету «Легіт» (кер. Віктор Чудновський).

Вінцем районного свята стали виступи муніципального оркестру народної музики «Аркан» (кер. заслужений артист України Сергій Орел), заслуженого працівника культури України Любові Орел й аматорського народного хору РБК (кер. Ярема Павлик, кер. оркестру Сергій Орел). Наприкінці всі учасники виконали твір, який ніколи не втратить своєї актуальності – «Заповіт».

У сценарії, підготовленому методистом РБК Валентиною Лисюк, майстерно поєднали і спів, і танці, і декламування творів Кобзаря. У цей вечір усі слова і думки лунали для прослави Тараса Шевченка, його величі і невмирущості. Протягом березня триватимуть заходи із вшанування українського пророка, які включатимуть творчі вечори, концерти, цікаві зустрічі.

А сьогодні уже розпочався відлік до 200-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Але і в цьому році Кобзареві висловили найщиріші слова подяки і вдячності за його полум’яне слово і жертовну працю в ім’я рідної держави. Живи, Тарасе, у пам’яті нащадків і нехай твої вірші заквітнуть новими барвами та променями.

Василь ІВАСЮК (текст)
Назарій ГРИДЖУК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!